Wpis z mikrobloga

@Ravick:
Z telpolem zależy jak trafisz, moi rodzice mają net z telpolu - największe kurła jego mać dziadostwo na rynku. Przyjeżdżam raz na kwartał do domu, to dotąd tylko raz się zdarzyło, że działał przez cały mój pobyt. :|
@Ravick: no to Ci namieszam. Z Telpolem się nawet dogadać nie idzie, więc nie sądzę, że to jest ktoś poważny. Vectra się ciągle #!$%@?. Dopóki działa, to jako tako. Jak przestaje, to jesteś w dupie i zwykłym natrętem, a nie klientem.
UPC działa mi już od paru lat. W przypadku awarii na drugi dzień miałem nowy modem.
W przypadku Vectry na zgłoszenie w maju, modem wymienili w grudniu.

Poza tym Vectra
@Ravick: W robocie mam Telpol i szczerze nie pamiętam awarii... Może z rok temu było kilka przerw, ale raczej spowodowanych przebudową szkieletu sieci... Kiedyś musieli to zrobić.

Natomiast w domu mam UPC i póki co nigdy nie miałem problemu. Cieszę się, że pomogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Armo11: @b__g: @Hurytig: Widzę że opinie są podzielone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie spytać przyszłych sąsiadów (czyli tylko jedna młoda osoba, reszta to stare babcie), jak tam z internetem wygląda.
@Ravick: Ja Ci mogę powiedzieć z perspektywy Świętochłowic. Centrum, Mijanka, Piaśniki, Chropaczów. NIKT nie jest zadowolony z vectry i sposobu obsługi. Po tym jak mnie potraktowali raz z umową, dwa z awarią i trzy z kolejną (gdzie zwyczajnie już zerwałem umowę), będę ich dożywotnim antyewangelistą.
Mało tego - udowodniłem im, jak za pomocą karty sieciowej #!$%@?ć dowolny inny komputer w mieście - tylko dlatego, że próbowali ojcu naliczać niesłuszne wezwania serwisowe.
@Ravick: Szczerze powiedziawszy, to bardziej bym patrzył na samą ofertę niż awaryjność... Większość sieci (kablowych) w dzisiejszych czasach nie pozwala sobie na gównianą jakość... Z doświadczenia powiem Ci, że lokalna sieć ma z reguły szybszy serwis (pracowałem w takiej kilka lat - polityka była taka, że max 24h na usunięcie usterki, czego nie ma w większych sieciach). Natomiast większa sieć jak UPC jest lepsza jeśli planujesz/będziesz zmuszony się przeprowadzić w najbliższym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ravick: mialem telpol w Chorzowie, problemow od #!$%@? a goscie przyjeżdżali tydzień po zgloszeniu.
Byli umówieni na 13 to przyjeżdżali o 16.
Raz przyjechali, naprawili, po kilku gldzinach znowu nie działało, cyk telefon, bedziemy za tydzien i cyk dwa tygodnie bez neta.
@RRybak: W sumie zacząłeś też coś pisać o prędkościach przesyłu. Właśnie też się zastanawiałem czy jest sens brać internet większy niż 120-150 Mbit/s, skoro i tak technicznie będę miał zapewne połowę z tego ( u jakiegokolwiek z dostawców). Myślę ze 150 spokojnie wystarczy żeby móc oglądać filmy, korzystać z YT na smartfonach oraz raz na jakiś czas pograć z jakimś znajomym, co nie? Oczywiście poprzez WiFi.

Jeszcze pytanie do wszystkich którzy
@Ravick: jesli UPC Ci daje 300, to masz 300 - potwierdzone. Jak Vectra Ci da 150, to się cieszysz jak osiągnie 80 - potwierdzone.
Co do filmów na jutubie, to Ci spokojnie 30-60 wystarczy. Tylko oblicz np.: jak masz w domu 2 komputery i 3 telefony, to robi się bieda. Do grania musisz mieć niskie pingi, tutaj było różnie w Vectrze.

Co do zapisków. Nie wiem jak teraz, ale Vectra robiła
@Ravick: Mam w Chorzowie Telpol - Internet i TV z karta na CI.
Nie będę ściemniał, jestem naprawdę zadowolony. Placę za to 87zl, net powyżej 100 mbit/s.
Były jakieś awarie, ale już nawet nie pamiętam dokładnie kiedy - były to awarie globalne, dzwoniłem na infolinie i usłyszałem tylko, ze jestem milionowy w kolejce, więc olałem sprawę. Takie awarie ogarniali szybko.
Łącze jest bardzo stabilne, niskie pingi. Korzystam z ich modemu ale
@Ravick: pewnie tak, ale kupiłem dobry router dualbandowy, mam na nim OpenWRT i już tak zostawiłem.
A właśnie sobie przypomnialem! miałem awarie indywidualną, padł zasilacz z ich modemu (przemierzyłem, nie działał), na drugi dzień przyszedł monter z nowym.
@Slothowy: @Ravick:
Dokładnie, rower w Chorzowie wypożycze i jestem :)
Zreszta istnieje szansa, że Ty za chwile będziesz w Chorzowie (pdk).

Zawołaj jak założysz, sam jestem ciekaw czy będziesz zadowolony, ale moim zdaniem tak.