Wpis z mikrobloga

#imperator
Grałem do 3 rano i ogólnie oceniam gre pozytywnie, ale mam nadzieję, że jeszcze mnie czymś zaskoczy i bardzo trudno bedzie utrzymać duże imperium. Podbój Italii troche za łatwy, ze dwa razy AI akceptowało niekorzystną oferte pokoju w momencie, w którym bardzo kończył mi się manpower. Straszny wstyd że nikt nie sprawdził, że AI ma problemy z przerzucaniem wojsk za pomocą floty. Wojny punickie straciły cały sens i urok. Skoro AI ogarniało to w ck2 i eu4, w czym w ogóle jest problem?

Pierwsze godziny to była super zabawa. Mam nadzieję, że szybko naprawią błędy AI i może polepszą troche optymalizacje, bo gra chodzi dość wolno. Czy warto kupować? Jak akurat masz wolne albo okazje, żeby pograć więcej, to bierz. Jak ci się nie spieszy to poczekaj, gra nie zdrożeje a może za dwa tygodnie będzie bardziej grywalna niż dzisiaj.
  • 1
@Wergiliusz: też zauważyłem że AI sobie nie radzi jak musi użyć floty. Przez to Kartagina np. traci swoje terytoria na rzecz jakiś popierdułek. A co do podboju Italii - wszędzie masz swoją grupę kulturową i religie więc trudno by było trudno podbić buta ;) Rzym to taki samouczek na pierwszą gre.