Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #gry #internet #windows #windows10 #sieci #siecikomputerowe
Hej, mam dwa internety, domowy po kablu używany przez rodzinę, wolny, bo tylko 5Mbit, ja mam do 60Mbit w "domowym" Tmobile LTE, mam dobry zasięg, ale ping nigdy nie spada poniżej 60 i wiadomo jak to z bezprzewodowym, bywają skoki do jeszcze wyższego pingu.
Tego szybszego Tmobile używam do wszystkiego, tego wolniejszego po kablu, który spokojnie ma stabilne 12-14ms używam do strzelanek.
Modem Tmobile podłączony jest przez kabel sieciowy, a ten wolny domowy przez wi-fi. Szukam sposobu na ustawienie gier by korzystały z tego wolnego z lepszym pingiem, a w tle niech się ściąga+wyświetla YT/netflix na drugim monitorze z szybszego.
Teraz muszę odłączyć modem Tmobile od prądu/wyjąć kabel sieciowy by Windows przełączył wszystkie połączenia na powolny internet z niskim pingiem gdy chcę grać. Ewentualnie wchodzę w ustawienia adapterów sieci i wyłączam prawym kliknięciem kabel Ethernet. Strasznie upierdliwe, plus nie mogę ściągać w tle szybkim Tmobile. Czy jest jakiś sposób/soft by ustawić by powiedzmy Gra korzystała z niskopingowego internetu wi-fi, a reszta programów z szeroko przepustowego kablowego?

Dzięki
RabarbarDwurolexowy - #pc #pcmasterrace #gry #internet #windows #windows10 #sieci #si...

źródło: comment_9pike1vgPezWQXzBjsZe70UmSDEhPyeO.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz