Wpis z mikrobloga

Cześć, już od roku załatwiam wszystkie formalności do budowy domu i jestem już na finiszu. Potrzebuję wsparcia w dwóch rzeczach:

1. Uzyskałem warunki przyłączenia do sieci wodociągowej. Otrzymałem 0,5 dm3/s. Czy to wystarczająca wartość dla domu jednorodzinnego? Projektant z jakiegoś powodu chciał 2x więcej tj. 1 dm3/s. Gdy dzwoniłem do urzędu spytać czemu nie dali tyle ile było na wniosku to powiedziano mi, że dla wszystkich domów jednorodzinnych dają 0,5 dm3/s i nara.

2. Mam już wszystkie potrzebne dokumenty do złożenia pozwolenia na budowę. Czekam jeszcze na detaliczne wykończenie projektu przez architekta. Myślę, że w przeciągu 1-2 tyg. złożę wniosek. Czy mogę już podpisywać umowy ze wszystkimi mediami tj. elektryka, gaz, wodociągi i prosić ich o "wybudowanie" wszystkich potrzebnych rzeczy czy też może najpierw wziąć kierownika budowy i z nim ustalić co i kiedy najpierw? Jaka powinna być kolejność działania w mojej obecnej sytuacji? Bo niektóre warunki są ważne tylko 3 miesiące i niedługo ten termin będzie mijał.

Możę @chafer coś doradzisz :)?

#budujzwykopem #budowadomu
  • 4
@Wezuwio skladaj wszędzie jeśli jesteś pewien budowy domu. Czas oczekiwania na gaz to od pół roku do dwóch lat w zależności od rejonu, prąd z docelowym złączem tez z od pół roku w górę, woda/kanaliza zazwyczaj jest we własnym zakresie