Wpis z mikrobloga

Wyniki Misji Statków 1516.1 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

-------------------------------------------------

Pani Norris - Transport do Riwonii
Przychód: 680 funtów
Uszkodzenia: brak

* * *

Pani Williams - Handlowa
Przychód: 810 funtów
Uszkodzenia: brak

@Lisaros +3 XP
@gasior22 @endrjuk @profesjonalna_skarpeta +2 XP

* * *

Kiełbas - Handlowa
Przychód: 2240 funtów
Uszkodzenia: brak

@Stah-Schek +4 XP

* * *

Patricia - Transport do Europy
Przychód: 1260 funtów
Uszkodzenia: brak

@meinigel +4 XP

Komentarz: Vestskip był w stanie wykonać kilka kursów do Europy w tym kwartale.

* * *

- Pierwszy raz widzę takie cudo. Co to jest?

Staholomili podziwiał model statku, wykonany z metalu, zamknięty w szerokiej, płaskiej butelce. Zapoznany wcześniej kupiec, z którym dobił ogromnego targu, dał się zaprosić na pokład Kiełbasa na kilka kolejek rozluźniającej nalewki z żółtych kwiatków.

- Panie Staholomili, to jest encourasado! Duma Portugalii! Ten statek nie tylko zapewni dominację handlową najwspanialszemu narodowi na świecie, ale i zapewni pokój przez długie, długie lata.
- Tak pan sądzi? - kupiec subtelnie nakłaniał rozmówcę do wylewności
- To nie moja opinia, to fakt! Portugalscy naukowcy przeprowadzili dziesiątki badań nad wytrzymałością kadłuba. Tym statkiem można taranować wszystko poza lądem, kadłub jest zdecydowanie wytrzymalszy w starciu z kulą armatnią od tego drewnianego i do tego ta szybkość. Ta szybkość! Widziałem już ten słynny Vestskip w akcji. Jestem przekonany, że encourasado będzie niewiele wolniejszy! Ba, może nawet szybszy!
- Chyba trochę pana ponosi - uśmiechnął się Staholomili
- Ano może i racja, technologia tego Norwega ma pewnie źródła w pakcie z czartem. Ale wierz mi Panie lub nie, ale rewolucja w żegludze nadchodzi.
- A kiedy dokładnie nadejdzie?
- Podobno pierwszy statek chcą zwodować już za kwartał
- Może jeszcze naleweczki?

-------------------------------------------------

@Stah-Schek +5 XP
lacuna - Wyniki Misji Statków 1516.1 #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularniecza...

źródło: comment_fNvLn6mrerI1hFtVwSfRsp5ETvzvw4vq.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

John Whiteflag

Enochu ( @Matei123 ), dokonaliśmy z Katarzyną ( @profesjonalna_skarpeta ) podziału zysku (810 funtów) w następujący sposób:

- 130 funtów idzie na remont statku do stanu idealnego
- po 50 funtów (łącznie 100) idzie dla naszej załogi - Arnold Czarnymurzyn i Lars Pierre ( @
  • Odpowiedz
Enoch Taniivtz, bankier

Enoch miał powody do radości. Wyprawa się udała, nic nikomu się nie stało, a funty zarobione! Z uśmiechem odebrał od kapitana pieniądze. Przy okazji spotkał w porcie Johna ( @Lisaros ) którego poinformował o zaksięgowaniu jego przelewów.
  • Odpowiedz
  • 0
Zarobione 1260 rozdzielamy między kapitana 400 funtów i armatora 860 funtów. Jako że saldo na koncie Thomasa Sutherlanda przekroczyło 1000 funtów proszę o zaliczenie celu w karcie postaci @lacuna @mac3
  • Odpowiedz