Wpis z mikrobloga

@anthoris: no ale to jest błąd sprawności katalizatora. Masz w ogóle tam katalizator, czy miotła poszła w ruch? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nie masz to kup "emulator sondy lambda" - taką tulejkę przez którą wkręca się sondę, która obniży odczyt z drugiej sondy sprawdzającej sprawność katalizatora. Katalizator może być już wypalony i nie spełniać swojej funkcji. Może to też być powiązane z nieszczelnościami, ale wtedy raczej
  • Odpowiedz
  • 0
@Odczuwam_Dysonans kasowałem, przeleciałem, kasowałem, przeleciałem. Błąd powraca prze spokojnej jeździe. Katalizator jest. Właśnie nie chciałbym się bawić w emulatory bo w innym aucie już to przerabiałem. Silnik to czysta benzyna od Pana Kierowcy lub Lotos. Wiem, że t25 przed fl cierpią na apetyt na olej. U siebie małą dolewkę już zrobiłem, a olej wymieniałem jakoś 1000 km temu. Auto mam od marca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@anthoris: no to najlepiej jakbyś podjechał do kumatego diagnosty na analizator spalin - powinien wychwycić czy kat robi swoje, powinien też wychwycić czy problemem nie jest nieszczelność na kolektorze (podwyższona zawartość tlenków czy cośtam w tym stylu), chociaż to byś raczej usłyszał. Wtryski można wykluczyć jeśli pierwsza sonda się nie drze o skład mieszanki. Olej mógł go zabić, po prostu wypalił się razem z nim ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 1
@Tylko_noc @Odczuwam_Dysonans sondę przed katalizatorem wymieniłem. Właśnie ogarnięty diagnosta ale w promieniu 80 km brak takiego. Samochód pali normalnie, nie widać aby zwiększyło się spalanie i przyspiesza chyba normalnie, ale przesiadłem się z kosiarki to mogę być w błędzie. Ogólnie idzie ładnie . Mam tylko błąd p0420 i żadnego innego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@anthoris: zgadza się, to dlatego że druga sonda mierzy jedynie sprawność katalityczną, nie wpływa bezpośrednio na pracę silnika - czyli w teorii mógłbyś wyciąć kata i samochód jechałby tak samo, tylko darłby się o ekologię. Ale nie wpadnie w tryb awaryjny czy coś. Także zasadniczo nawet mógłbyś tak jeździć. Generalnie ten błąd wskazuje na brak sprawności kata, ale nie na jego sprawność, ot, po prostu nie katalizuje. Czyli raczej jest wypalony,
  • Odpowiedz