Wpis z mikrobloga

Kobieta z Emiratów Arabskich wybudziła się ze śpiączki po 27 latach. Myślałem, że takie rzeczy tylko w filmach . Jestem zszokowany, mam nadzieję, że nakręcą o tym dokument. Aż dziwne, że w dzisiejszych czasach nie dali jej na narządy, albo nie odłączyli.

PS Kobieta zapadła na śpiączkę chroniąc syna swoim ciałem, przed potrąceniem przez autobus. Ponoć wybudziła się na dźwięk jego głosu. W tej chwili jej stan jest stabilny i może rozmawiać z rodziną.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/zjednoczone-emiraty-arabskie-kobieta-wybudzila-sie-ze-spiaczki-po-27-latach/gcyss00

#spiaczka #medycyna #zea #transplantacja #smierc #mozg
  • 4
@mlodysum jeszcze wytłumacz, że na prawym obrazku to czarne to kontrast w tętnicy szyjnej wewnętrznej zaopatrującej mózg. Tętnica nie wypełnia się kontrastem, bo mózg jest obrzęknięty i nie ma w czaszce miejsca na krew. Mózg zaczyna obumierać bez krwi po 4 minutach, samo to badanie trwa przynajmniej 10.

Jak mnie denerwuje jak ludzie mylą śpiączkę ze śmiercią mózgu ;)
@s.....7 nie, nie odłącza się ludzi w śpiaczce. Ba! Nawet się ich transportuje do specjalnych klinik wybudzeniowych. Jeśli chcesz się powoływać na sprawę Vincenta to zdecydowano się w niej na zaprzestanie uporczywej terapii na prośbę żony i rodzeństwa, po 10 latach terapii szpitalnej, która nie przyniosła żadnych rezultatów ani nie rokowała, gdyż uszkodzenie mózgu było nieodwracalne. Jeżeli ktoś 10 lat wegetuje jak jarzyna bez szansy na poprawę (i nie mówię tu