Wpis z mikrobloga

Po spotkaniu rodzinnym nikogo nie pytając, dowiedziałem się, że

- jedna osoba nie może znaleźć pracy i ma jedną ofertę za 800zł jako sekretarka, ale nie ma pewności czy się dostanie i czy to nie jest śmieciówka na pełen etat.
- ktoś w rodzinie ma znajomych którym oferują pracę za 4zł/h w ochronie i te osoby tak pracują
- po 20 latach pracy, zarabiają 1720zł dojeżdżając codziennie w jedną stronę ok. 20km

I uwaga, wszystkie te tematy dotyczą miejscowości oddalonych od Warszawy o 70km.

Mimo to, wszyscy są względnie szczęśliwi, radzą sobie dobrze.

To tak a propos tego nagrania na yt o ludziach dla których 2000 to minimum by żyć dobrze sobie radząc.

#polska #finanse #zarobki #truestory
  • 4
  • Odpowiedz
@artur-tyminski Można i przeżyć za 500zł jak się ma mieszkanie bezczynszowe z urzędu, a w filmiku padało pytanie za ile można godnie żyć

ps. Mam nadzieję że to nie pójdzie w gorące, jak się rząd dowie.....
  • Odpowiedz
@artur-tyminski: Ad 2. Przed objęciem umów zlecenie to była norma. Zatrudniało się emerytów alkoholików i niepełnosprawnych za takie stawki, teraz jest ciężej ale pewnie znajdą się tacy. Ad 3. Będąc pomiędzy maturą a studiami (3 lata temu) dorabiałem w jednej firmie w której właśnie tak płacili etatowcom za fizyczną robotę. Niektórzy dojeżdżali po 20 km i byli zadowoleni. Mieli dzieci. W dodatku firma wypłacała wynagrodzenie w dwóch ratach oczywiście druga rata
  • Odpowiedz