Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda mechanizm wyparcia. Użytkownik @jaKlaudiusz: poprosił o nazwiska 1000 Polaków którzy wydawali Żydów.
Wystarczyło kilka nazwisk i konkretnych przykładów żeby koleś zaczął wierzgać atakować, zmieniać temat.
tak że uważajcie o co prosicie bo możecie zostać wysłuchani.
https://www.wykop.pl/link/4912815/comment/64894599/#comment-64894599

#zydzi #4konserwy #iiwojnaswiatowa #historia
  • 15
To opinia autorki książki którą Ty cytujesz - czytaj - "Żyd, który pojawiał się we wsi był tragarzem strachu. Za nim wędrował strach, bo wszyscy bali się o konsekwencje jego przybycia - opowiadała szefowa Centrum. - Taka przecież była polityka Niemców. Na pewno też w grę wchodziła chciwość i przez to pokusa wydania Żyda - można w końcu było dostać za to kilo cukru, papierosy, wódkę. No i było wolno. Po prostu.
podaj też 100 nazwisk żydów, którzy z narażeniem życia swojego i swojej rodziny uratowali chociaż jednego Polaka.


@jaKlaudiusz: od czego mieli ich ratować jak to Żydzi mieli gorszy status prawny w GG i całej podbitej Europie? Polaków zamnkięto w gettach żeby ich Żydzi mieli stamtąd wykradać, dostarczać leki, broń i żywność? Żydzi byli jak pokazywała praktyka pierwsi masowo i bezwzględnie izolowani i eksterminowani. Która narodowość była liczniejsza? Na kim spoczywał obowiązek
Na kim spoczywał obowiązek moralny udzielenia jakiejkolwiek pomocy, choćby kawałka chleba, drugiemu bądź co bądź obywatelowi podbitego państwa?

Obywatelowi podbitego państwa?
@dertom: https://www.salon24.pl/u/konfederat1000/751360,jak-zydzi-witali-niemcow-rownie-entuzjastycznie-jak-sowietow A może dlatego znalazło się parę setek osób które doniosły na zydów? Może dlatego, że zydzi chcieli skumać się z niemcami,żeby zdobyćczyjeś majątki? Nie pierwszy raz tak zrobili zydzi. "Gangrena" - tak o Was powinni mówić Polacy. I wtedy i dzisiaj.
@jaKlaudiusz:

A może wolisz ten fragment wypowiedzi - http://telewizjarepublika.pl/szokujace-spojrzenie-profesor-engelking-boni-na-sprawe-smierci-zydow-i-polakow-wideo,65085.html Jeżeli ta baba to Twój autorytet - to spadaj. Kłamliwa jak .....


znam tę wypowiedź i uważam że jest obraźliwa.
Co nie zmienia faktu że "Dalej jest noc" jest bardzo rzetelnym opracowaniem historycznym bez własnych przemyśleń autorki tylko same zeznania świadków, dokumenty, daty, nazwiska. Nie widzę podstaw żeby negować jej opracowanie.
Nic dziwnego że jest solą w oku wielu bo porusza tematy
@jaKlaudiusz:

Unifokalizacja: Chodzi o zydów ratujących polaków kiedykolwiek. W czasie wojny lub po wojnie, jak już w Polsce u steru byli zydowscy agenci. Chcę wiedzieć - czego dobrego doznaliśmy kiedykolwiek od zydów. My Polacy.


może pan niczego dobrego nie doznał, ale np mój pradziadek zawdzięcza im życie: został uratowany przez 2 znajomych Żydów którzy byli wówczas w NKWD. Długa historia na inną rozmowę.
Ja staram się zrozumieć postępowanie ludzi. Czym oni się kierowali... ale też nie wierzę, że były tego takie ilości, jak chce nam wmówić zydowska propaganda. I dlatego podchodzę z dystansem do tego typu badań pani Barbary Teresy Engelking - Boni Nie wierzę a jak już uwierzę, to staram się poznać przyczynę takiego postępowania. Ale zydom z natury nie wierzę. Zbyt fałszywy to naród i zbyt dużo krzywd nam wyrządził. A do tego
Ale ja też podaję fakty - poparte autentycznymi zdjęciami , a nie insynuacjami zydówki. Tak zydzi witali niemców. "Żydzi stawiali bramy powitalne we wrześniu 1939r. wkraczającym wojskom niemieckim w Pabianicach, Łodzi, Białymstoku,Krakowie". Więc nie dziwmy się, że byli ludzie, którzy mogli nawet za darmo donosić na zydów. Zydzi sami sobie też byli winni tego stanu rzeczy.
Pobierz jaKlaudiusz - Ale ja też podaję fakty - poparte autentycznymi zdjęciami , a nie insyn...
źródło: comment_ASX93mHqo1Chc2UGdbQDeqOWkMlMe14A.jpg