Wpis z mikrobloga

Siema! Mam problem, który nie pozwala mi spać spokojnie. Piszę apkę w AndroidStudio używając Javy. Pobieram od użytkownika lokalizację w klasie Position i chcę ją przekazać do activity MainActivity. W klasie wynik jest poprawny, w activity otrzymuję NULL. Próbowałem przez gettery. Próbowałem ustalając zmienną na static public no i dupa. Może moje rozumowanie jest złe?
#naukaprogramowania #java #androiddev
  • 7
@Matt23: Okej, próbowałem to wcześniej zrobić przy pomocy Intent i getStringExtra(), ale z tego co zobaczyłem jest to używane do Activity, a nie do klas

*edit* ogarniam o co chodzi, wielkie dzięki. Nie pomyślałem, że tak może się dziać
@xRAGG3Rx: Tworzysz interfejs z metodą pokroju onLocationObtained() i implementujesz ją w activity. W klasie od lokalizacji tworzysz pole typu interfejsowego i przy tworzeniu tej klasy przekazujesz referencję do activity która zostaje zapisana we wspomnianym polu. W momencie gdy pozycja zostanie ustalona to wywołujesz metodę onLocationObrained() gdzie jako argument przekazujesz obiekt lokalizacji, czy też wyciągnięte z niego współrzędne, etc.