Wpis z mikrobloga

Wykop ładnie pokazuje jaka zawiść panuje wśród użytkowników tego portalu. Kiedy rząd na prawo i lewo rozdaje po 500 zł na dzieciaczki, trzynaste emerytury, pieniądze na krówki i świnki, jedna z grup zawodowych finansowanych z budżetu państwa postanowiła upomnieć się o swoje. I to upomina się po swoje w trakcie legalnego strajku który zapowiadany był od ZESZŁEGO ROKU, w ciągu którego rząd nie kiwnął nawet palcem aby się z nimi dogadać. Aż szkoda patrzeć jak ludzie zamiast dopingować i wspierać tych ludzi w walce o swoje (tym bardziej w sytuacji gdzie rząd chwali się wielkimi środkami w budżecie i nieziemskimi nadwyżkami), to tylko obrzucają gównem, złorzeczą i pieprzą jak to nauczyciele nic nie robią, siedzą sobie po 10h w szkole przy kawce i dostają kokosy. Pewnie. Najlepiej równać w dół, a nie w górę, co nie? Jeszcze przypadkiem ktoś by miał od was lepiej. A po co? Lepiej zdyskredytować i dosrać po całości. I w ogóle bawi mnie to jak w opinii wielu użytkowników tutaj nauczyciele to nieroby, bo mieli z nimi złe doświadczenia jak byli w szkole 10 lat temu.

A już najlepszy jest towarzysz @nowy_ja, który chyba za cel swojego życia obrał sobie krucjatę przeciw nauczycielom. I tak oto przez cały dzień wchodzi na każde możliwe znalezisko i każdy możliwy wpis dot. nauczycieli i wrzuca swój post jak to odkrył spisek, sprawdził PITy radnych-nauczycieli (tak, nauczycieli którzy są dodatkowo radnymi) i jak to w tych PITach wychodzi że zarabiają po 5,5 tys. zł brutto (czy ile on tam znalazł) miesięcznie, zręcznie przy tym w swoich wywodach przeskakując bez większego uzasadnienia między kwotami netto i brutto żeby jeszcze bardziej zdemaskować tą wielką, tajną zmowę obrzydliwych nauczycieli, którzy jak jeden mąż postanowili żeby zaniżać swoje zarobki! Faktycznie, kwota 5500 zł brutto może wydawać się spora. Jednak nie wygląda to już tak fajnie, kiedy okaże się że jest to niecałe 3900 zł netto za stanowisko na które można wskoczyć po minimalnie 15 latach pracy na stanowisku. Ile zarabiają w takim razie młodsi stażem nauczyciele? E tam, po co o tym mowić. Lepiej się #!$%@?ć do tych nauczycieli dyplomowanych i mówić jakie to zbijają kokosy. W końcu od 3000 zł jest sie już bogatym i jest to godne wynagrodzenie za jakąkolwiek pracę, nie? Ci nauczyciele to normalnie Boga za nogi złapali.

I jeśli serio uważacie że zarabianie jakichś 1200 EUR miesięcznie brutto po 15 latach pracy to GODNA kwota, to chyba serio w tej naszej Polsce nic się przez długi czas nie zmieni. To trochę tak jak mówił pan Testo: ZARABIAM 3000 ZŁ I JESTEM KIMŚ.

No ale nic. Dobrze sobie czasem zdać sprawę, że na szczęście Wykop nie jest reprezentatywną próbą społeczeństwa - bo gdyby tak było to następne wybory wygrała by Konfederacja z Korwinem na czele.

#strajk #strajknauczycieli #praca #gorzkiezale
  • 44
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Nie wszyscy odbiorcy Twoich pism będą mieć wyższe wykształcenie. A dodatek wiejski miał być zlikwidowany, bogatsze miasta dają więcej za wychowawstwo.
  • Odpowiedz
@nowy_ja: Może czasami jednak zajrzysz do zeszytu z języka polskiego i potrenujesz czytanie ze zrozumieniem.


Boziu, co ja tu jeszcze robię.

Dobranoc Misiu Kolorowy. Mniej TVP, więcej życia. I nie łykaj jak młody pelikan wszystkich artykułów sponsorowanych z internetów, łap dystans nawet, jeśli sam je piszesz. A moje wyzwanie jest dalej aktualne. Tj. wiem, że go nie podejmiesz, ale może chociaż chwilę tak realnie spojrzysz na to, co piszesz.
  • Odpowiedz