Wpis z mikrobloga

Dostałem #huawei GT jednocześnie  mój #fenix3 #garmin po 4 latach ma powoli dość (bateria trzyma 4 dni max, długo się ładuje , coraz gorsze wskazania barometru/wysokosciomierza, losowe resety ze 2 albo 3 razy dziennie)

TLDR: za darmo to ok,
kupić?  Never!
Omijajcie z daleka chyba że nie uprawiacie żadnego sportu

A więc
Huawei Gt przeciw:

Apka na telefonie to nieporozumienie.
Brak kalendarza treningów w apce, tylko prosta lista aktywności
Brak integracji z innymi aplikacjami
Brak eksportu przebytych tras do GPX  i treningu

W przypadku F3 mogłem eksportować trasę i np nagrać animacje z kamerą śledcą trasę w Google earth
Lub
Zebrać cały rok wycieczek na jednej mapie itp

Brak kalendarza w zegarku, tylko proste pokazywanie daty

Do pokazywania pogody potrzebuje ciągle włączonego GPS w telefonie, nie można raz ustawić lokacji i ewentualnie w razie potrzeby zmienić.

To po to mam zegarek z GPS żeby katować i tak już ledwo zipiącą baterie w telefonie gepeesem?

Gdy ruszyć w trasę bez zegarka sparowanego z telefonem to nagle zapomina strefy tętna, #!$%@? serio?

To po to mam zegarek z GPS żeby wszędzie zawsze brać telefon?
Pokazało mi ze 100ud/min to rozgrzewka, przy czym moje spoczynkowe tętno to 50 xD

I jak gt ma poprawnie potem kalkulowac moje obciążenie treningowe?

Brak mapy przebytej trasy na ekranie, brak "track back"

Losowe problemy z synchronizacją, czasem apka za nic nie chce pokazać ostatniej aktywności

Brak zapisu interesującego punktu/miejsca z krótkim opisem po wciśnięciu dłużne przycisku (f3 ma to)

Brak programu na siłke i inne aktywności, chociaż przyznaję że dodano ostatnio triatlon

Mało alarmów w aktywnościach, w jeździe na rowerze jest alarm co kilometr ale już w wędrówkach gorskich nie ma alarmu co 100 metrow wysokości w górę i w dół

Aktywności nie można zapauzować by kontynuować później

Kompas jest, i co po nim? W trakcie aktywności nie ma dostępu do niego i w żadnym programie sportowym się nie wyświetla

Aktywność Na basenie nie pokazuje tętna, ale coś tam czytałem niby f3HR  też ma problemy z tym

Brak możliwości skorygowania wskazań wysokosciomierza kt mimo ze podaje trafniejsze wskazania niż mój f3 to jednak się myli czasem

Brak sterowania muzyką, często wymieniana wada na forach, dla mnie to nie az tak ważne, bo na f3 rzadko korzystałem z tego ale jednak lepiej mieć i użyć sporadycznie niż nie mieć takiej możliwość wcale

Gt za:

Bateria trzyma długo
Rozwiązano kilka wad o jakich czytałem w zeszłym roku
Nic nie szarpie, wszytko jest płynne i szybkie reakcje, szybki fix GPS

Prostota która jest jednocześnie wadą, niemal brak konfiguracji urządzenia "pod siebie"
Kilka sprytnych rozwiązan, jak choćby blokada ekranu, lecz czym jest kilka fajnych trików w obliczu opisanych wcześniej ogromnych braków :/
Żadnego ustawienia co ma dany program sportowy wyświetlać albo jakie elementy maja być na danej tarcza zegarka
Wszytko jest narzucone z góry.

Ekran, mega czytelny, duży i sprawia super wrażenie
Szczególnie po "kolorowym" ekranie F3

Barometr i wskazania wysokości dokładniejsze niż na f3, sporo mniejszy rozrzut w przypadku wejścia i zejścia tą samą trasą,

Czas reakcji na wciśnięcie czy przyciski - błyskawica (fenix3 reakcja na cokolwiek trwała wieki)

Opcje czysto zegarkowe, stoper, minutnik, budzik są łatwo dostępne i szybkie do edycji

Dobrze filtruje kroki, fenix zliczał bardzo dużo kroków za prowadzenie auta, jazdę rowerem i inne aktywności

#huawei
#garmin
#smartwatch