Wpis z mikrobloga

Polki i Polacy, moi rodacy!
Oto mój apel do Was.
BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O UWAGĘ.

Nie od dziś wiadomo, że w naszym kraju tendencja opinii publicznej do wybierania władzy w Polsce nie opiera się na postulatach, czy obietnicach - na kogo głosować - a raczej na zagrożeniach związanych z wyborem danej opcji - czyli na kogo nie głosować.
Politycy dobrze rozumieją ten system, stąd bierze się tyle szczucia jednej na drugą opcję, oraz pogłębianie konfliktu polsko-polskiego. Niewiele osób się do tego przyzna, jednak brakuje tutaj złotego środka, pomiędzy dwiema nienaturalnie wrogimi dla nas skrajnościami.
Odwrotny tryb byłby dobry w przypadku, gdyby nasi politycy kierowali się w większym stopniu szczerością, oraz interesem i dobrem obywateli, niż własnym interesem i poświęcaniem w jego imię dobra obywateli.
Zgodnie z naturą i dążeniem wspólnej świadomości w kierunku dobrobytu, to właśnie nasz tryb jest tym odwrotnym, jednak naturalnie wykształcił się on na potrzeby radzenia sobie społeczeństwa w warunkach negatywnych, co jest ostatecznie pozytywne.

W takim wypadku wychodzę z pomysłem, którym jest utworzenie ogólnodostępnej listy zagrożeń dla kraju i obywateli, oraz argumentów przeciwko wyborowi danej opcji politycznej, a także rozprzestrzrnianie jej przed wyborami w opinii publicznej.

W połączeniu z aktualnym (odwrotnym) trybem oceniania bilansu strat/korzyści przez opinię publiczną mógłby przynieść skutki w postaci zwiększonej świadomości politycznej, ograniczenia dezinformacji i zwiększenia prawdopodobieństwa podjęcia przez wyborców w pełni słusznej i prawidłowej decyzji.
Jeśli nie mamy wpływu na główny nurt informacji, który zapędza nas w manowce, sami utwórzmy własny dopasowany do nas, aby decyzja podjęta przez nas była oparta na rzetelnych informacjach i słuszna, a nie wymuszona, uzależniona od interesów osób trzecich.
W przeciwnym przypadku my jako ponad 38 mln naród staniemy się na własne życzenie ofiarą spekulacji niewielkiej garstki ludzi, którym od dekad nie ufamy.

Dla podkreślenia wagi tej sprawy, a także wagi decyzji podjętej w wyborach parlamentarnych tej jesieni, oraz tego jak bardzo uzależniona jest przyszłość nas i naszych dzieci, pragnę poprosić Was o zapoznanie się z najważniejszymi kwestiami debaty publicznej, oraz kwestii historycznych i współczesnych, a w tym:
- stan gospodarki krajowej
- ustawa ACTA2 oraz #terreg
- ustawa 447
- podstawy prawne członkostwa Polski w UE
- przewalutowanie do Euro
- suwerenność i dobro kraju w świetle wzniosłych wartości moralnych
- prawidłowość rozumienia pojęć takich jak antysemityzm, polit poprawność, rasizm, tolerancja, oraz wpływ ich działania na debatę publiczną
- wagę przywiązywaną przez społeczeństwo do wartości moralnych, oraz naturalność funkcjonowania rodziny, edukacji, polityki
- wpływ mniejszości rasowych, etnicznych, oraz seksualnych na debatę publiczną i społeczeństwo
- stan psychologiczny społeczeństwa
- obowiązujący system moralny i hierarchia wartości
- rzetelność i stan mediów
- zmiany ideologiczne cywilizacji europejskiej
- migracja dużych mas ludności cywilnej
- wojny i konflikty na kuli ziemskiej

Polska jest w pośrednim niebezpieczeństwie, jest nim skutek długofalowych tendencji powodujących coraz większą ilość konfliktów zarówno zbrojnych, jak i ideologicznych, czy ekonomicznych. Pragnę zachęcić wszystkich do jego wspólnego zażegnania i aktywnej obrony naszego kraju.

Proszę Was o podjęcie w czasie wolnym od zajęć bardzo głębokich i prawdziwie szczerych przemyśleń na temat kraju i świata, sytuacji politycznej, ekonomicznej, stanu społeczeństwa, edukacji, rynku, towarów i usług, rynku pracy, biurokracji, oraz kierunku w jakim to wszystko zmierza. Czeka nas trudne zadanie. Musimy z gąszczu dezinformacji wyłowić rzeczy najistotniejsze, czyli te o które należy zadbać w pierwszej kolejności. Proszę o zachowanie trzeźwości umysłu i doszukiwanie się wiekoperspektywiczności w swoich rozważaniach, oraz porzucenie charakterystycznego szyderczego i wyśmiewczego tonu na rzecz odpowiedniej powagi, dla ważności naszych wspólnych spraw. Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, leży to w interesie każdego znas z osobna i nas wszystkich razem jednocześnie.

Potrzebujemy w Polsce odpowiedzialnego i mądrego społeczeństwa jak nigdy dotąd. Musimy je odbudować. Jakiekolwiek zmiany leżą w naszych oczekiwaniach, jedyną drogą są współpraca i zjednoczone działania.
Czas pokazał wielokrotnie, że myślenie życzeniowe i polityka nigdy nie były i nie będą dobrą drogą do jakichkolwiek zmian. Musimy zacząć uczyć się na naszych błędach i jak zawsze poradzić sobie sami, na własną rękę.

Prawdziwą miarą mądrości człowieka jest dystans do jego własnych przekonań.
Najlepszym strategiem jest ten, który nie popełnia błędów swoich poprzedników.
Polska to nie państwo, rząd i politycy. Polska to obywatele, nasza ziemia, nasze dzieci, nasza kultura, tradycje, tożsamość. Polska to my, to nasza przyszłość.
Nikt nie zadba o nią lepiej, niż my sami.
Nie oddawajmy nas samych w ręce nieodpowiedzialnych ludzi.

Dziękuję za uwagę!

Z głębokimi wyrazami uznania i szacunku, oraz życzeniem wszystkiego co najlepsze,
Obywatel.

#wybory2019 #4konserwy #neuropa #polska #polityka #bekazpisu #bekazlewactwa #polak #apel #oswiadczenie #patriotyzm
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nirvikalpasamadhi:

a co ci mam uzasadniac? wrzuciles jakis manifest , srednio przemyslany , na portal dla dzieciarni. chcesz zeby w ramach zajec domowych ludzie siedzieli i weryfikowali wszelkie informacje ? przeciez to bez sensu
  • Odpowiedz
@muchabzz: kurde ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie wiem już co zrobić, poradź mi. Kocham Polskę, to znaczy Polaków, życzę im i pragnę dla nich jak najlepiej. Boli mnie to całe zło, które nas tu spotyka, czuję w głębi serca, że da się z tym wygrać, bardzo chciałbym w tym pomóc, ale brakuje mi opcji. Wiele jest we mnie współczucia. Jest tu też wiele bardzo mądrych ludzi,
  • Odpowiedz
@nirvikalpasamadhi: a kto ci kaze ignorowac problem ? ja tylko ci mowie ze wyolbrzymiasz.. Ja mieszkam w uk i widze polske z oddali. pierwsze pol roku to byl detox po tym szambie ktore masz w mediach w polsce. a potem juz tylko lepiej. polskie media to taki fast food. ma byc smaczny i sie sprzedawac. a nie byc obiektywny
  • Odpowiedz
@muchabzz: no wiem, wiem.. po prostu chcę dobrze. Nie jest najlepiej, sam tego doświadczyłem, wyszedłem z tego i chcę też ocalić innych. Wbrrw pozorom to jest przede wszystkim sprawa każdego z osobna, indywidualnie. Ludzie narzekają jacy to inni ludzie są źli, a sami są tymi ludźmi. Chcę propagować dobro pomiędzy ludźmi. Nie myl go proszę z naiwnością, bowiem naiwność nie jest dobra, a jest głupotą.
  • Odpowiedz