Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem co robić po maturze. Aktualnie jestem w drugiej klasie liceum zaocznego, zaoczne dlatego bo po gimbazie miałem depreche i przez 3 lata nie kontynuowałem nauki. Zatrudniłem się 3 miesiące temu jako operator cnc, typowo na guzik. W pracy dokonuję pomiaru elementów, rysunek techniczny już też ogarniam ale nie programuję jeszcze obrabiarek bo nie ogarniam jeszcze tego w 100% ale uczę się w domu na symulatorach póki co. Matma i fizyka nie idzie mi najlepiej, a raczej wgl mi nie idą te przedmioty. Po zdanej maturze miałem na celowniku mechatronike zaocznie, ponieważ chcę pracować żeby zarabiać pieniądze bo nie pochodzę z majętnej rodziny, ale z moją matematyką i fizyką to ja nie wiem czy wgl maturę zdam a co dopiero studia ukończe. Mirki i mirabelki czy matma na studiach technicznych jest o wiele bardziej zaawansowana od tej w szkołach średnich ? Był ktoś z was w podobnej sytuacji i ciężką pracą i nauką przebrnął przez to? Zmotywowany jestem bardzo, ale nie wiem czy mam się wgl w to pchać.

#matematyka #cnc #studbaza #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Największy problemem z matmą na kierunkach technicznych jest to, że jest bardzo dużo materiału w bardzo krótkim czasie. Dużo ludzi budzi się z ręką w nocniku i oblewa. Nie wiem jak ocenić trudność, ja bym powiedział że wielkiego przeskoku w trudności nie ma i są tylko nowe pojęcia.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja uwazam, ze matma na studiach jest o wiele latwiejsza niz ta w szkole, bo nie musisz jej wgl rozumiec, tylko musisz umiec robic zadania, wiec jesli mowisz ze jestes zmotywowany to mysle ze powinienes dac rade sie wyuczyc tego wszystkiego, bo zazwyczaj sa bardzo schematyczne. W sumie matura z matmy jest podobnie, masz jeszcze rok liceum, w rok mozesz sie w #!$%@? nauczyc, tylko jak mowisz, ze ci matma
@tyrytyty: tak ale zobacz na co chce iść, mechatronikę. Tam jest ważna matematyka i fizyka, myślenie techniczne. Sam zdałem matmę dzięki e-trapezowi ale u mnie działa ja wspomniałeś to na zasadzie, ZZZ(zakuć, zdać, zapomnieć.). U niego matma jednak i fizyka będą ważne przy projektach, w pracy itd
matma na studiach technicznych jest o wiele bardziej zaawansowana od tej w szkołach średnich ?


@AnonimoweMirkoWyznania: powiem tak. Na informatyce program jednego semestru to więcej niż 4 lata w liceum. Na innych DOBRYCH kierunkach technicznych pewnie podobnie. To co jest w LO to sa podstawy w porównaniu do studiow. (podobno teraz już w liceum nawet pochodnych i calek nie ma)
@AnonimoweMirkoWyznania: Na informatyce miałem Analize matematyczna && algebre liniowa, rachunek prawdopodobieństwa && statystyka, matematyka dyskretna.
Te dwa pierwsze przedmioty to luźne gacie, zaliczone bez najmniejszego problemu, polecam e-trapeza ( tylko faktycznie musisz przerobić tych zadań bo samym obejrzeniem to nie ogarniesz )
Ale dyskretna ( ͡° ͜ʖ ͡°) ... Jak nam doktor wyleciał z poziomem to myślałem, że na trzecim roku zakończę studia xD
Generalnie we wszystkim
@EmANDeM: u mnie alergia i analiza to były najwieksze kobyly trudne do zdania. Oprocz przedmiotów ktore wymieniłeś u mnie była jeszcze przedmiot równania rozniczkowe.