Wpis z mikrobloga

Odbiłem się już dwa razy z podwyżką. Umowa kończy się w lipcu. Robota #!$%@?ąca. Mogłaby być spoko ale ciulowa organizacja szefa i zlecanie zadań które powinny robić inne działy (swoimi rzeczami mało się zajmuję i się nie wyrabiam) wszystko to psuje. Plany są następujące:

1. Pracuję do końca umowy, pod koniec twardo negocjuję podwyżkę albo chociaż B2B. Jak się nie uda to nie podpisuję umowy. Wracam do domu (aktualnie jestem na emigracji w polskim mieście sam jak palec), rejestruję się na bezrobocie, biorę zasiłek, cieszę się drugą połową lata a od listopada modlę się żeby znaleźć robotę bo oszczędności nie są z gumy ( ͡° ʖ̯ ͡°) - z tym że nigdy nie znalazłem roboty na jesień czy w zimie. Zawsze robota się ogarniała na wiosnę co mam z tyłu głowy (,)

2. Grzecznie zapieprzam bez specjalnych pyskowań o pieniążki (pytanie o podwyżkę po dobroci po raz trzeci mogę zrobić ale to formalność z góry skazana na porażkę), podpisuję umowę za te same grosze jaką są okolice średniej krajowej, zapieprzam zrezygnowany do wiosny przyszłego roku w idiotycznych zadaniach po czym zwalniam się (na wiosnę, jeśli nic się nie ogarnie innego do tego czasu), wracam do domu, rejestruję się na bezrobociu, ...zasiłek dostaję po trzech miesiącach bo się zwolniłem ( ͡° ʖ̯ ͡°), cieszę się wiosną i latem. Modlę się od listopada żeby znaleźć pracę bo oszczędności choć ewidentnie większe nie są z gumy ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Warunki akcji:
- branża niezła - znaczy niezła to ona jest podobno, bo zapieprz jest niezły a pensja na poziomie średniej krajowej, no może trochę więcej $_$
- odzew na wysłane cv pomimu paru lat doświadczenia kiepski - wysyłam na różne oferty w tej branży i jak ostatnio wybrednie wysyłałem to były ledwie dwie rozmowy na 30CV... (,)
- stanowisko i specjalizacja w której osiągnąłem poziom expert są rzadkie ze wszystkimi tego słowa wadami i zaletami. To znaczy że oferta na takie stanowisko pojawia się raz na miesiąc gdzieś w kraju, ale jak już wysyłam CV to mam zaproszenie na rozmowę. Robota prosta jak konstrukcja cepa, ale trzeba trochę myśleć. To że ludzie nie myślą czyni mnie niezłym w tym zawodzie.
- Miasto polski B gdzie jestem sam jak palec i nic mnie z tym miastem nie wiąże.

Inne pomysły na przyszłość? Tak. Próba działalności gospodarczej (szansa 20% przez to że jest ciężki klient). Ewentualnie emigracja do Norwegii do kumpla na budowę. Jak już mam żyć na emigracji to niech przynajmniej coś płacą ( ͡° ʖ̯ ͡°).

Mielibyście jakieś rady jak zrobić? Opcja 1? Opcja 2? A może obie są do niczego i coś innego zrobilibyście na moim miejscu?

#pracbaza #praca #korposwiat #janueszebiznesu #korpo
  • 6
@puto powiem Ci tak, średnia krajowa to jest koło 5-6k o ile dobrze pamiętam, więc wcale nie takie złe pieniądze moim zdaniem, zwłaszcza że na zadupiu mieszkasz, więc powiedz mi jak to jest ze Ci tyle nie starcza? Jakie masz zobowiązania, dom, auto, żona, dzieci, alimenty?
Co to za branża, coś inżynieryjnego, czy sądząc po tagu korpo coś handlowego?

Własna działalność to hmn myślę że trzeba do niej mieć pewne cechy charakteru
@temokkor: średnia to 5k brutto i mam trochę więcej. Zobowiązania to wynajem mieszkania (1/3 pensji licząc na szybko), w domu mógłbym mieszkać za free. Wynajem pokoju na dłuższy okres sobie daruję bo nie warto moim zdaniem dla paru stówek więcej, już tak mieszkałem i wystarczy. Auto a raczej starego grata muszę utrzymywać i lać benzynę żeby dojechać do kołchozu. Starczyć starcza oczywiście ale urabiać się miesiąc w miesiąc dla odłożenia 1-1,5k
stanowisko rzadkie ze wszystkimi tego słowa wadami i zaletami. To znaczy że oferta na takie stanowisko pojawia się raz na miesiąc gdzieś w kraju


@puto: Jestem bhpowcem i znam ten ból( ͡° ͜ʖ ͡°) A ty jaka branża?
@Brunner: kurde nie powiem bo to jest na tyle rzadkie ze jak ktos przeczyta z mojego kolchozu to juz bedzie wiedzial co ja za mirek jestem zwlaszcza ze jestem jedyny od tego tematu na cala montownie ( ͡° ͜ʖ ͡°) niby lean ale nie do konca, powiedzmy ze waska specjalizacja wewnatrz lean ale niezbyt spektakularna.

I to jest tez argument (ze jestem jedyny od tego) za tym
@Brunner: tak mozna, moze to ktos zrobic. Moze nie bedzie to moj poziom ale bedzie to poziom wystarczajacy dla tej montowni, zwlaszcza ze tu wszystko jest na jana ( ͡° ʖ̯ ͡°)