Wpis z mikrobloga

@innewiadro: jest to trochę dziwne, ale to nie my ustalamy zasady, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że to nie będzie potrzebne, bo wydaje mi się, że Lechia sobie spokojnie wygra punktowo mistrzostwo, do tego zdobędą puchar Polski, nie może Legia wygrywać co roku ;)
@innewiadro: @Mack_Lanegan W canal+ po multilidze mówili coś, że w przypadku takiej samej ilości pkt, będzie liczyć się bilans bramkowy, a nie miejsce po rundzie zasadniczej.Może coś pomieszałem, ale wiem że o bilansie mówili że będzie się liczył.

@nightrain:

chociaż jest bardzo prawdopodobne, że to nie będzie potrzebne, bo wydaje mi się, że Lechia sobie spokojnie wygra punktowo mistrzostwo


Po czym tak stwierdzasz?
@technojezus:
5.4. W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa lub więcej Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.4.1 przy dwóch Klubach:
a) liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej,
b) liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami, rozegranych w rundzie zasadniczej,
c) przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w meczach między tymi Klubami w rundzie zasadniczej,

Czyli koniec końców i
@seeksoul:

To kolejny sezon, w którym zespoły zostały podzielone na grupę mistrzowską i spadkową. Miejsca zajęte w fazie zasadniczej mają oczywiście duże znaczenie, choć... nie gwarantują Lechii, że wyższa pozycja po 30. kolejkach oznaczać będzie wyprzedzenie Legii również przy równej liczby punktów na koniec sezonu.

Poza korzystniejszym terminarze wygranie rundy zasadniczej nie dało piłkarzom z Gdańska nic... Kolejność w tabeli po 30. kolejkach nie ma bowiem wpływu na kolejność na koniec
@soulburn: @nightrain: @Mack_Lanegan: @seeksoul:

Otóż wyścig na bramki z Lechią wcale się nie skończył. Trzeba zauważyć, że o kolejności w tabeli przy równej liczbie punktów decyduje liczba punktów z sezonu zasadniczego. To kryterium mamy z Lechią równe. Potem w regulaminie są trzy podpunkty o meczach bezpośrednich z sezonu zasadniczego – punkty, różnica bramek oraz bramki strzelone na wyjeździe w tych meczach. Tu jesteśmy na zero i to dosłownie,
matixrr - @soulburn: @nightrain: @Mack_Lanegan: @seeksoul: 
 Otóż wyścig na bramki z ...

źródło: comment_Sqve1jCjf63XazKpE7dddtXzqpWWDBPK.jpg

Pobierz
@technojezus: no ma, bo po 37 kolejce o kolejności decyduje w kolejności ilość punktów po RUNDZIE ZASADNICZEJ, bilans spotkań między klubami po RUNDZIE ZASADNICZEJ, różnica bramek po RUNDZIE ZASADNICZEJ

Jak byk jest napisane w podręczniku, więc pozycja po 30 kolejce ma główne znaczenie w ustalaniu kolejności w przypadku równej ilości punktów po rundzie grupowej.
@Mack_Lanegan: Ja o tym wiem, ale zakładając że Lechia z Legią zremisują ze sobą 0:0, a na koniec będą miały tyle samo pkt, to dopiero tak jak @matixrr pisze, zadecyduje łączny bilans bramkowy czyli podpunkt e) , bo po rundzie zasadniczej obie miały po 60pkt.