Wpis z mikrobloga

Hej, dziś szybki update ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyniki portfela będę publikował na koniec tygodnia. Wpadł mi jednak dziś do głowy pewien pomysł. Zgodnie z waszymi sugestiami chciałbym wydzielić w ramach portfela mały subportfel ze ciekawymi spółkami notowanymi na New Connect. Są to podmioty, które mają zazwyczaj słabe finanse (z racji stopnia rozwoju), ale niejednokrotnie robią ciekawe rzeczy i działają w oparciu o fajne modele biznesowe. Na pierwszy rzut kupiłem dwie spółki:

BRAND24 50 akcji za 2 050,00 PLN. Według mnie bardzo dobry model binesowy (SaaS - duża płynność z racji subskrypcyjnego cennika, przewidywalność przychodów). Do tego jest to swego rodzaju gwiazda polskiej sceny startupowej. Dwa fundusze venture capital mają tam spore pakiety akcji, więc myślę że przypilnują one porządnego zwrotu. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Platige Image To jest spółka Bagińskiego. Robią super rzeczy - mam do nich słabość. Ze względu na tematy związane z Wiedźminem oraz obecny niski kurs akcji zdecydowałem się wejść za 1 988,00 w 144 akcje. Trochę spekulacja.

Jak widzicie, tickety w subportfelu New Connect są znacznie mniejsze. Jest tak oczywiście z racji, iż ryzyko w przypadku tych spółek jest znacznie większe. Będę je trzymał długo, ponieważ obie mają przed sobą wejście na GPW i w związku z tym można liczyć w dłuższej perspektywie na fajny zwrot.

Ktoś ma jakieś insajty dotyczące tych spółek? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#inwestycjeabackiego #inwestycje #gpw #newconnect #finanse
  • 3
@jankowski90 Wiem właśnie, mocno się zastanawiałem czy kupowanie tych akcji ma sens. Z drugiej strony, kurs jest naprawdę niski jak na tą spółkę, niedaleko historycznego minimum - wydaje mi się, że już zdyskontował beznadziejne wyniki i niepewną sytuację.

Z drugiej strony będzie jeszcze niejeden gorący news o Wiedźminie. Myślę że bliżej premiery serialu kurs może nieraz wystrzelić w górę. Od historycznego maksimum dzieli nas 500%, także pole do popisu jest ogromne (