Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję porady. Wynajmuję pokój w #uk przez agencje nieruchomości. 2 tygodnie temu zepsuło się ogrzewanie. Informowałam o tym agencje. Przyszedł hydraulik, coś tam pogrzebał, ale dalej nie działa. Potem okazało się, że termostat jest popsuty. Agencja od tygodnia pisze do mnie, że czekają na zamówiony termostat i nic nie mogą więcej zrobić. Czuję się jakby ktoś robił ze mnie debila. Płacę za pokój, w którym marznę, w nocy są minusowe temperatury. Chciałabym to gdzieś zgłosić, ale nie mam pojęcia gdzie i czy może to oni mają rację, a ja przesadzam.
#wynajem #ogrzewanie
  • 63
  • Odpowiedz
@klaudens125: nie przesadzasz, ja również miałem nieprzyjemność użerać się z agencjami, niedawno zepsuła mi się wentylacja w łazience i czekałem prawie miesiąc żeby ktoś przyszedł, możesz ich postraszyć citizen advice albo dogadaj się, że naprawisz termostat na własną rękę i wyślesz im rachunek (koniecznie kontakt mailowy żeby mieć czarno na białym)
  • Odpowiedz
  • 1
@klaudens125
poszukaj wzoru listu na shelter (albo drugiej organizacji jakos na A sie zaczyna, moze ktos podpowie ja nie pamietam teraz). W liscie piszesz zwykle ze dajesz 2 tyg na naprawe tego i tego i wysylasz za potwierdzeniem odbioru. Po 2 tyg jak nie zrobione to wysykasz ostateczny list z informacja ze skoro nie naprawiono to bierzesz kase z rentu na naprawe i zatrudniasz kogos zeby to naprawic, wez rachunek oczywiscie.
  • Odpowiedz
@klaudens125: napisz im maila, że nie będziesz spać w domu bez ogrzewania kolejna nocy, więc albo przysyłają kogoś żeby to naprawić dzisiaj, albo ty wynajmujesz hydraulika i koszt odejmujesz od czynszu. I że jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi do popołudnia to nocujesz w hotelu i kosztami obciazasz agencje
  • Odpowiedz
@klaudens125: @peszmerd: wystarczy wpierdzielić sobie grzejnik elektryczny i do czasu aż nei naprawią ogrzewania gazowego nie musi płacić za czynsz.

W praktyce jest nie do wyrzucenia bo wyrzucić kogoś można tylko jeśli jest ponad 2 miesiące w plecy a i to nie jest wtedy łatwe, szczególnie że się właśnie przepisy mieszkaniowe zmieniają.
  • Odpowiedz
@klaudens125: Zadzwon do council i CI pomoga. potrzebujesz tlyko dowod, ze zglaszalas usterke agencji (najlepiej list z potwierdzeniem dostarczenia ;/). Przyjda, sprawdza i agencja bd miec #!$%@?. To jest usterka, ktora moze wplynac na Twoje zdrowie i musze to naprawic jak najszybciej.
  • Odpowiedz