Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję porady. Wynajmuję pokój w #uk przez agencje nieruchomości. 2 tygodnie temu zepsuło się ogrzewanie. Informowałam o tym agencje. Przyszedł hydraulik, coś tam pogrzebał, ale dalej nie działa. Potem okazało się, że termostat jest popsuty. Agencja od tygodnia pisze do mnie, że czekają na zamówiony termostat i nic nie mogą więcej zrobić. Czuję się jakby ktoś robił ze mnie debila. Płacę za pokój, w którym marznę, w nocy są minusowe temperatury. Chciałabym to gdzieś zgłosić, ale nie mam pojęcia gdzie i czy może to oni mają rację, a ja przesadzam.
#wynajem #ogrzewanie
  • 63
  • Odpowiedz
@klaudens125: jak to zniknal? chyba sie po prostu zepsul? niestety agencje to rak i najgorsze, ze maja cie w garsci bo maja twoj depozyt. oczywiscie da sie z nimi wygrac na drodze sadowej, mialem kolezanke ktora nie odpuscila i w rozprawie sadowej jej zwrocili caly depozyt ale niestety trwalo to sporo czasu i tez wiele kosztowalo
  • Odpowiedz
@klaudens125: Na stronie council masz forme do listu, wyslij to im dzisiaj za potwiedzeniem pierwsza klasa i bd miec dowod z glowy. Jak wysylalas na jakis ich oficjalny email, to tez powinno byc ok.
  • Odpowiedz
@klaudens125: "tylko" maile? Maile to wszystko co potrzebujesz:)

Btw. Czy twój Council jest w private renting property licence schema?
Bo jeśli tak, to za brak ogrzewania przez taki okres, twój landlord może z łatwością stracić licencje na wynajem
  • Odpowiedz
@klaudens125: Pewnie skontaktuja sie z agencja i dadza im 2 dni na naprawe. Jak tego nie zrobia, to council naprawi to na ich koszt i da im kare. Jest okres grzewczy przez co pewnie maja kilka takich spraw i staraja sie to zalatwiac jak najsprawniej.
  • Odpowiedz