Wpis z mikrobloga

@Michal_Czarnek: Miałam taką mądrą nauczycielkę muzyki w gimnazie- uczyła nas doskonale;
Biografie wielkich kompozytorów (wiesz przynajmniej mniej więcej w korym wieku tworzył Mozart i się nie skompromitujesz)
Uczyła nas pieśni patriotycznych (spiewm z rodzinka 50plus jak palimy ognisko u babci)
Kazała nam wykuć Bogoridzice i i inne klasyki- pamietam do dziś

ALE HE HE PO #!$%@? NAM MUZYKA W SZKOLE BĄDŹMY JAK HAMERYKANIE CO #!$%@? NIE ZNAJĄ DZIECICTWA KULTUROWEGO HEHEHE
  • Odpowiedz
@HaloHet: a kto cie w szkole uczy słuchać klasycznej muzyki, tylko wkuwanie na blachę dat urodzin kompozytorów i co który napisał, gdzie żył itd. ale jak włączysz jednemu czy drugiemu Mozarta czy Bacha to nie potrafią rozróżnić.. to że ty miałeś mądra nauczycielkę od muzyki nie działa tak że wszyscy mieli.
  • Odpowiedz
@mateosz_inbecki: abstrakcyjne myślenie, stymulacje mózgu i patrzenie na świat przez różne pryzmaty osiągałem podczas lekcji na których nauczyciele tak przynudzali, że musiałem patrzeć przez okno i czymś zajmować mózg żeby chociaż trochę szybciej czas leciał
  • Odpowiedz
  • 14
@sEB-q hmmm może dlatego, że nauczyciele, ktorzy mają kompetencje (12 lat szkoły muzycznej, 5 lat akademii muzycznej here) mają w dupie szkoły powszechne? Nikt nie będzie pracował w takich warunkach, za takie pieniądze z obecną młodzieżą.
  • Odpowiedz
@LichoToWie: Nie nosacz tylko doświadczenie. W szkole muzycznej mam 10 osobową klasę dzieci, które chcą się uczyć i są w szkole z własnej woli. Pracowałam rok w podstawówce - nigdy więcej. Męczyć się z chamstwem dzieci i rodziców, papierologii tyle, że to aż absurdalne, na dodatek żadnych warunków pracy. Także no cóż - dalej niech uczą ludzie po dwóch semestrach podyplomówki ;)
  • Odpowiedz
@agataen: to że zarabiają za mało to ja wiem, ale jak mogą mieć w dupie nauczenie skoro całe studia po to się kształcili , czegoś tu nie rozumiem. Widać wybrali zły kierunek studiów. To jakby powiedzieć ze strażak ma w dupie biednych ludzi i nie będzie ich ratować za takie pieniądze i tylko praca w zakładówkach za konkretną kasę...Co do kasy cie rozumiem, co do podejścia średnio.
  • Odpowiedz
@sEB-q: uczę w szkole muzycznej, gdzie dzieci nie pierdzą na lekcji a rodzice nie straszą wójtem, że nie chcę postawić 6 z muzyki za śpiewanie w scholi xD
  • Odpowiedz
@agataen: ale wynika że ten strajk to taka incepcja jak w socjalizmie, większość błędów powstała pod auspicjami ZNP który to teraz ZNP jest wiece zbulwersowany warunkami w szkołach.. trochę nie tędy droga. Bo polityczność tego bije po oczach, przeciwnicy PiSu będą strajk wspierać bo jest anty ale człowiek z dystansem widzi tą cała szopkę.
  • Odpowiedz
@agataen: zapytam wprost bo już nie mogę..... rozumiem że za PO to było panie kurrłłaaa ? tak ? skoro brzydzi cie nauczanie w szkole państwowej to nie ucz. widać się do tego nie nadajesz albo nie potrafisz swoją charyzmą wpłynąć na grupkę małolatów. Zawsze tak było ze jednemu uczniowie wchodzili na głowę a u drugiego na lekcji byłą cisza jak makiem zasiał, ale tak było niezależnie od systemu i od panującej
  • Odpowiedz
@sEB-q: ZNP to dno i kilometr mułu jak każdy związek zawodowy. Średnia wieku nauczycieli w Polsce to 43 lata. Uwierz, że nie znam żadnego młodego nauczyciela, który do związków należy. ZNP podpięło się pod oddolną inicjatywę powstałą na fejsie. Niestety w budżetówce żeby strajk był legalny musi być prowadzony przez związki i mamy to co mamy. Nie obchodzi mnie co było za PO bo dopiero zaczynałam pracę i studiowalam jednocześnie więc
  • Odpowiedz
  • 5
@HaloHet

BĄDŹMY JAK HAMERYKANIE CO #!$%@? NIE ZNAJĄ DZIECICTWA KULTUROWEGO HEHEHE

No i co, że nie znają, jak są bardziej dumni ze swojego kraju niż "obeznani" Polacy, znający większość dat, w których #!$%@?śmy różne bitwy, albo jak nasi własni politycy nas dymali xDDDDD
  • Odpowiedz