Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Mam pytanko i liczę na rzetelną xd odpowiedz. Rodzice chcą kupić samochód. Niedawno pytałem o samochód dla rodziców na Mirko. Są na emeryturze ale ważne żeby był dość duży i raczej tani w eksploatacji. Mirki polecali astre j kombi. Bardzo fajne auto ale rodzice pojechali ze znajomym oglądać samochody i bardzo spodobał im się VW Tiguan. Za 33 tys. Zdjęcie z aukcji poniżej. Powiedzcie czy warto. Nie do końca rozumiem dlaczego suv. Chociaż mam nadzieję że za parę lat bym od nich odkupił i wtedy na ryby albo jakieś dalsze wycieczki jak znalazł więc tym bardziej żeby to był zakup na lata. Co sądzicie?

#volkswagen #auto #samochody #kupujzwykopem #pytaniedoeksperta #pytanie #wykopradzi
źródło: comment_bAAX8CI2xT34aYxgEGReqlKHyRN4LbAQ.jpg
  • 17
@Simfecstio: Diesel i 181 tys. z Niemiec... Tu się wszystko wyklucza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te pseudosuvy są dobre dla ludzi 50+ bo się do nich dobrze wsiada. To jest jedyna ich zaleta, więc można polecić. No i zdecydowanie odradzam dizla, one nie są tanie w eksploatacji.
@Simfecstio: Moim zdaniem mała szansa, że przebieg legitny. Spore auto z dieslem z Niemiec 11 letnie i 180k jakoś ze sobą nie współgra. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak to można sprawdzić, ale powszechna praktyka jest cofanie licznika od razu po sprowadzeniu auta zza granicy. Celowałbym w szukanie na zagranicznych stronach po nr VIN. Z polskimi autami jest o tyle łatwiej, że od 2014 roku na każdym przeglądzie zapisywany jest przebieg
@Anaheim: @Yam1337: Rodzice to już 60+ Kompletnie nie rozumiem dlaczego SUV... Bardziej chodzi o to czy utrzymanie ich nie zje. Nowe diesle aż tak niekorzystnie wypadają pod względem eksploatacji?
@Cumpelnastodwa: Myślę, że samochód w rodzinie będzie lekko 10 lat więc ważne aby tyle lat wytrzymał bez jakiś wielkich nakładów finansowych. Absolutnie nie chodzi o auta premium z wyświetlaczami czy innymi bajerami bo ojciec i tak nie ogarnie. Względnie tanie
@Simfecstio: Ogólnie diesle to jednostki dla robiących dłuższe trasy. Kupno używki w takim wieku to gwarantowany wydatek na turbinę i dwumasę, jak nie w najbliższym czasie to za kilka lat. To jest tykająca bomba.
Najlepiej szukać samochodu ze sprawdzoną trwałą jednostką benzynową, nawet nie wiem czy warto by było gazować.
Dlaczego SUV (a raczej pseudosuv) dla człowieka 60+? Już wspomniałem, łatwiej się wsiada bo samochód jest trochę wyższy. Dla kręgosłupa w
A jest jakieś, które tyle wytrzyma?


@Simfecstio: Ty chyba niebardzo into samochody? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wielki nakład finansowy a dbanie na bieżąco to jednak jest różnica. Jeśli samochód nie jest porażką inżynieryjną to dbając o niego przetrwa nawet i 30 lat bez konieczności dużych inwestycji.
rodzice to już 60+ Kompletnie nie rozumiem dlaczego SUV


@Simfecstio: komfort. W tym wieku sposób wsiadania i pozycja na fotelu/kanapie jest ważniejsza niż cokolwiek innego. Wyżej siedząc lepiej widzisz co wokół, łatwiej ogarnąć prowadzenie.
Co do samego samochodu to nie wiem, nie mam dobrego zdania o niemieckiej inżynierii, staram się unikać.