Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki odchył, że co jakiś czas stoję sobie przed szafka z perfumami i każdego po kolei niucham z korka przez co mam banana na ryju. Dzisiaj ta radość ta nie trwała długo bo w końcu w łapska złapałem 4 letniego Davidoff Cool Water i bynajmniej nie pachnie on jak jak proszek do prania, oj nie. Skubany ewoluował na wyższy lvl, teraz pachnie jak...Maggi! #!$%@? maggi. ta sama przyprawa która mama wam dodaje do rosołu żeby nabrał smaku. Jako że jestem wielkoduszny zostawiłem już swoją butelkę w kuchennej szafce. Jutro niedziela #slaskiobiad #rosol to może akurat się nada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#perfumy
źródło: comment_vE5eKG4HMdENGNa4mo1WkWiOtSJUwdc6.jpg
  • 19
@xeerxees: @konsonanspoznawczy: chyba coś w tym musi być. Mimo iż w szafce zamkniętej bez dostępu do światła. No centralnie śmierdzi na maggi. Myślałem że może to z atomizera tylko tak. Przepsikalem go dwa razy i trzeci strzał poszedł na rękę. Musiałem zmyć bo jakoś tak głupio 'pachniec na maggi'
@boa_dupczyciel: no podejrzewam że większość flakonów nie jest super szczelna, więc alko się ulatnia, zapach też, nie mówię że zapach zawsze się zmieni w jakiś koszmar, pewnie bakterie jakieś czy pleśń się wytworzyła, ale chodzi o to że na pewno ten zapach nie bd tak samo pachniał jak po otwarciu, dlatego jak ludzie mają drogie zapachy w dużej ilości inwestują w lodówki takie jak do wina żeby utrzymać te 10-12 stopni
@boa_dupczyciel: idąc za ciosem wnikliwie sprawdziłem jeszcze raz każdego po kolei no i Rich Warm Addictive od Zary może nie zepsuty ale wydaje mi się jakby zrobił się lekko 'kwaśny'? Nie wiem czy taki był od początku wydaje mi się że nie. I najlepsze w tym wszystkim ze Rasasi Egra też mi lekko cuchnie na maggi a bowling green jakby został pozbawiony tej ostrości i zadziorności cytrusów na początku które tak
@xeerxees: chyba zużyję wszystkie moje flakony i przejdę na odlewki żeby móc na bieżąco cieszyć się świeżym sokiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a ten #!$%@? 100ml joop Homme to pewnie nawet za 50lat będzie pachnieć tak samo jak nówka xd
@verso30: Oj chciałbym żeby tak bylo. Nie żeby jakoś bardzo mi było tych zapachów szkoda no ale jednak taki niesmak pozostał jak się patrzy teraz na te +/-50 flakonów i zastanawia się który #!$%@? następny
( ͡° ʖ̯ ͡°)
@MortenH: nie mówię że tak jest. Po prostu nie ma zależności widocznie. Możesz dobrze przechowywać ale flakon będzie miał feler/nie będzie szczelny i zapach się spieprzy. Niektórzy trzymają sobie w łazience perfumy i nic im się nie dzieje mimo iż tak nie powinno się przechowywać flakonow
@mekekeke: Można też z starszych/droższych flakonów odlać trochę do dekantów i je wsadzić do lodówki. Bo taki cool water to pół biedy, ale np. choparda heaven nie wyobrażam sobie wystawiać na takie ryzyko. Zwłaszcza, że ostatnio odsyłałem butlę, bo płyn był skwaśniały.
@konsonanspoznawczy: to jest jakaś myśl i chyba nawet tak zrobię bo nie będę napewno specjalnie mini lodówki kupował żeby trzymać w niej perfumy. Ja tam nie mam w swojej kolekcji jakiś mega drogich jedynie za creeda zabuliłem słono a tak to staram się na promo kupować no ale gdyby avik mi skisł to bym się srogo #!$%@?ł
@boa_dupczyciel oczywiście że tak nie jest, wystarczy przechowywać w miejscu gdzie nie ma skoków temperatury i flaszki nie są narażone na mocne światło, mało kto inwestuje w lodówkę. Jeśli te warunki są spełnione to raczej nic się nie dzieje. Jak już to psują się zwykle tańsze zapachy, ewentualnie rozkręcane flakony