Wpis z mikrobloga

Dzień dobry ponownie!

Wracam w nowym temacie. Kilka dni temu prosiłem o pomoc, jednak byłem podzielony pomiędzy MTB a crossy i nie do końca wiedziałem czego potrzebuję. Postanowiłem zwiększyć budżet skoro znowu kupuję rower na lata.
Teraz jestem po kilku jazdach i w trakcie przymierzania się do kolejnych rowerów. Przy moim wzroście 188 cm i wadze 90 kg zdecydowałem się na MTB i koła 29". Pozostaje mały dylemat rozmiaru ramy L czy XL, 21 czy 23 cale. Mój wzrost jest na granicy wyboru, np. w przypadku Treka, 21 czy 23 calowa rama pasowała i czułem się wygodnie na obu, fakt że 23 jest odczuwalnie dłuższa. Myślę, że zostanę przy L - 21". Z osprzętem różnie, generalnie podobnie lub identycznie, są oczywiście różnice i z nimi mam problem, ale może pomożecie.
Do tej pory miałem okazje przejechać się Trekami i Giantami, na dniach zaliczę Krossy i może resztę jak się uda. Żeby tym razem nie robić długich opisów podzielę się swoją listą kandydatów i powiedzcie proszę co o tych modelach czy firmach myślicie:

Trek X-Caliber 8 21,5' 29' 3.999,00 siwy - AIR
Trek X-Caliber 7 21,5' 29' 3.099,00 czarny - Sprężyna

Author Radius 29' 3.799,00 srebrno pomarańczowy - AIR

Giant Talon 1 GE 29' 3.599,00 czarny - AIR

Kross Level 5.0 29' 3.499,00 szaro niebieski - AIR
Kross Hexagon 8.0 29' 2.999,00 czarno grafitowy stalowy mat - Sprężyna?

Cube Attention SL 29' 4.099,00 czarny - AIR

Merida Big Nine 500 29' 3.999,00 silk titan silver black - AIR

#rower #rowery #mtb #cross #zakupy #kross #giant #trek #merida #author #cube #porada
  • 8
  • Odpowiedz
@cactusek: Przeglądałem oferty "marketowe", nie biorę ich pod uwagę. Tutaj pełna zgoda wszystkich, żeby nie ryzykować zakupu, część osprzętu w tym przypadku jest ok. Zresztą w tej cenie mam powyższe modele naprawdę renomowanych firm i na nich wolę się skupić. I naprawdę nie chodzi tylko o naklejkę na ramie ;)
  • Odpowiedz
@LukasPogo: bierz zawsze mniejszy niż wiekszy rozmiar, a co do samego roweru to wybierz ten który Ci sie podoba najbardziej. W tym przedziale cenowym większej różnicy miedzy tymi rowerami nie będzie.
  • Odpowiedz
  • 3
@LukasPogo Żaden z tych rowerów nie dorasta "marketowcowi" do pięt pod względem sprzętu, a tylko Trek dorównuje mu pod względem gwarancji. Jeżeli jesteś w stanie żyć z 1x i bez wewnętrznej linki droppera to oferta Deca w hardtailach XC do 5k w tym roku wymiata wszytko inne.
  • Odpowiedz