Wpis z mikrobloga

@aaparatka: Mogę tylko powtórzyć mój komentarz z niżej:Chciałbym jednak zwrócić uwagę że wprowadzenie w 1982 r. Karty Nauczyciela było motywowane i uzasadniane w społeczeństwie właśnie tzw. etosem tego zawodu. Czyli że dlatego mają mieć więcej przywilejów w porównaniu z resztą pracowników bo ich zawód jest szczególny,"misyjny".
Jak widać z tego etosu nie zostało już nic, poza przywilejami.
  • Odpowiedz
nie popieraj rozdawania pieniędzy za prace


@Cooldawg: To uproszczenie. Popieram podwyżki dla nauczycieli. Tak samo jak popierałem dwa lata temu podwyżki dla lekarzy-rezydentów.
Ale oba te strajki były polityczne bo początkowo u rezydentów też żądania były zaporowe i niemożliwe do spełnienia. Tu jest podobnie. Żaden rząd nie zgodziłby się na aż takie podwyżki w jednym roku bo one rozwalają całą siatkę płac w budżetowce i np. doszłoby do sytuacji w
  • Odpowiedz
  • 12
@Thorkill gdyby 5 i więcej lat temu strajk urządziły matki i zażądały po 500zl na swoje dzieci to kazdy by je wyśmiał, że jak to tak za darmo pieniądze rozdawać, niech się pukna w głowę i tyle. .
.
.
.
A potem przyszedł PiS.

To tak odnośnie twoich "zaporowych żądań"
  • Odpowiedz
zażądały po 500zl na swoje dzieci to kazdy by je wyśmiał


@Majku_: A niby czemu miałby ktoś je wyśmiać? Przecież dodatki socjalne dla rodzin z dziećmi w podobnej wysokości to standard w krajach Europy Zachodniej od początku lat 90-tych.
  • Odpowiedz
To tak odnośnie twoich "zaporowych żądań"


@Majku_: A generalnie to jeżeli rozmawiamy o szkolnictwie to bez likwidacji karty nauczyciela żadne dodatkowe pieniądze nic nie zmienią i nie powinny być transferowane. Zwłaszcza że po tych filmikach i protest songach widać że od czasu gdy ja miałem kontakt z oświatą nic się tam nie zmieniło i większość nauczycieli jest nadal do natychmiastowego zwolnienia ze względu na brak kwalifikacji albo lenistwo.
  • Odpowiedz
@Thorkill: oczywiście, że dodatki dla rodzin z dziećmi to standard. Standardem są również wyższe kwoty wolne od podatku, prostsze przepisy dla przedsiębiorców i ogólnie lepsza jakość życia. A co mamy w Polsce? Co miesiąc muszę płacić na ZUS 2x 500+ i jeszcze trochę. Taki mamy standard.
Także oczywiście kopiujmy standardy i dobre praktyki od krajów lepiej rozwiniętych. Ale kopiujmy je z głową, a nie zaczynając od d... strony.

większość nauczycieli
  • Odpowiedz
Większość posłów


@Majku_: Posłowie są wybierani przez ludzi. Na tym polega demokracja - system ułomny ale lepszego nie wymyślono. Ludzie chcą Grodzką w sejmie? Dla mnie nie ma problemu - nie obrażam się na to.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Owszem, demokracja. Demokracja nie polega na tym, by w tak rażąco niesprawiedliwy sposób, jaki mamy obecnie, redystrybuować środki z budżetu. Demokracja nie polega na tym, by niższe, biedniejsze warstwy społeczne niemalże dosłownie przekupywać publicznymi środkami w imię "walki o godność Polski". Gdzie ta godność? Gdzie jest wrak tupolewa? W których celach siedzą rzekomo winni tamtej katastrofie z ówczesnym premierem Tuskiem na czele? Czy to oznaka odzyskiwania tej rzekomo splamionej
  • Odpowiedz
Ale oba te strajki były polityczne


@Thorkill: A jakie mają być jak strajkuje... budżetówka? Każdy strajk jest polityczny bo strajkuje się przeciw czemuś na co ma wpływ władza. Czasami ci współczuje jakie ty musisz fikołki intelektualne robić aby bronić Pisu na tym portalu.
  • Odpowiedz