Wpis z mikrobloga

Minął 48. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 3 osoby.

233 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
253 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
33 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 266 wypadkach zginęło w sumie 286 osób.

W poprzednim roku statystyki po 48. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
3 wypadki / 3 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
266 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
288 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
240 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
14.400 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

83 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
3.386 wypadków drogowych od początku wakacji

94 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.865 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
126 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 48. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wyp...

źródło: 1-411243-61

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 83
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Świętokrzyskie. Wypadek na DW 786 w Snochowicach. 27-latek jadący motocyklem zderzył się z dużym dzikim zwierzęciem, prawdopodobnie łosiem, przebiegającym przez jezdnię. Motocyklista po zderzeniu wpadł do przydrożnego rowu. Mimo podjętej reanimacji życia 27-latka nie udało się uratować.
2. Wielkopolskie. Wypadek na DW 449 w miejscowości Sobiesęki, w gminie Brzeziny w powiecie kaliskim. Kierujący BMW wyjeżdżał ze stacji paliw i zderzył sie z kierowca motocykla, który jechał w kierunku Brzezin. Niestety w wyniku zdarzenia 25-latek kierujący motocyklem poniósł śmierć. Policja potwierdza informację o śmierci st.post. Krystiana Kądzielskiego, który zginął tragicznie w wypadku drogowym pod Kaliszem, będąc na urlopie. Zmarły policjant służył w policji od prawie 3 lat.
3. Dolnośląskie. Wypadek na ul. Piłsudskiego w Głogowie. 47-letni motocyklista zginął w wypadku. Z wstępnych ustaleń wynika, że podczas wyprzedzania kolumny samochodów kierujący motocyklem zderzył się z ciężarówką, która skręcała w lewo na budowany parking. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Świętokrzyskie. Wy...

źródło: 760,0,0,img-20240807-wa0001

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 11
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 233 po 48. dniu wakacji

W. mazowieckie 32
W. wielkopolskie 25
  • Odpowiedz
@Salido: Chciałem poczytać komentarze, a tu jeszcze żadnego nie ma... ale trafiłem
Tak to bez refleksyjne te wypadki z wczoraj. Sami motocykliści, można spekulować że każdy z nich leciał szybciej niż się człowiek w lusterku spodziewał, poza tym z łosiem.
  • Odpowiedz
Po zdjęciu oceniam, że Pan Policjant (specjalnie z dużej) jechał na oko jakieś 21,37 km/h, gdyby tylko jechał o 2,137km/h mniej to mógłby wyjść z tego cało.
  • Odpowiedz
@Damasweger: co do 3 to nie byłbym aż taki pewny. Skoro wyprzedzał kolumnę pojazdów to chwilę już na tym przeciwległym pasie był, a TIR skręcał na budowany parking - nawet nie wiadomo gdzie i czy tam było skrzyżowanie. Równie dobrze policja/sąd może wskazać winę TIRowca bo nie sprawdził czy ma możliwość bezpiecznego wykonania manewru. No i "kolumna" brzmi tak jakby wyprzedzał 20 pojazdów a może wyprzedzał tylko 2-3 pojazdy i
  • Odpowiedz
@radzieckiUczonySchodov: łoś to zwierze a nie inteligentny człowiek. Nie ma co logicznego zachowania po zwierzętach oczekiwać. możesz jechać wolniej niż dopuszczalna i też ci wbiegnie prosto pod maskę.

A ptaki z kolei to ja już nie jednego uderzyłem samochodem. ze dwa gołębie i jakaś sikorkę, to ta się wbiła w grill, a gołębie rozjechane. gołębie w mieście przy prędkościach rzędu 20-30km/h nie odleciały z drogi to ich problem. a sikorka
  • Odpowiedz
@Damasweger: a jakby tam jechało auto to też byś tak gadał? xD Ja nawet prawa jazdy na "A" nie mam więc nie jestem żadnym fanatykiem, ale mimo wszystko wyroki w takich sprawach bywały różne. Trochę to jednak irytujące jak się czyta wykopka co od razu od debili wyzywa a nie wiadomo kompletnie nic xD
  • Odpowiedz
a może wyprzedzał tylko 2-3 pojazdy i nie wiem czy określenie "debil" tu pasuje.


@Rst00: no nie wiem, jako ze zaczalem dopiero w tym sezonie jazde to moze jestem obsrany, ale sam nie wyprzedzam wiecej niz jednego pojazdu na raz, bo sytuacje na drodze szybko sie potrafia zmienic, jak widac w tym przypadku, wystarczyl jeden ktory nie zauwazyl i po tobie.
  • Odpowiedz
Skręcając w lewo musisz spojrzeć, czy nie nadlatuje motórzysta, wiadomo


@Damasweger: no wypadałoby spojrzeć czy czasem ktoś nie wyprzedza i nie #!$%@? się w niego, jak ty nie patrzysz to może lepiej zacznij albo oddaj prawko bo kogoś zabijesz
  • Odpowiedz
bo nie sprawdził czy ma możliwość bezpiecznego wykonania manewru


@Rst00: Z drugiej strony jeśli kierowca ciężarówki sygnalizował zamiar skrętu, to motocyklista nie powinien nawet rozpoczynać manewru wyprzedzania.

No i "kolumna" brzmi tak jakby wyprzedzał 20 pojazdów a może wyprzedzał tylko 2-3 pojazdy i nie wiem czy określenie "debil" tu
  • Odpowiedz