Wpis z mikrobloga

Siema, jakieś protipy odnośnie tworzenia filtratora z rurek pvc? Jakies konkretne rurki polecacie, jakies linki, ktore nadają się do gorącego? Jakie srednice, przejściówki. I najwaznjejsze, jakie naciecia robic? Jakiej wielkości, czym, w jakiej ilości? Spotkalem sie z opinia, że dobrze wychodzi jak nawierci sie małym wiertłem dziurki, ale w większości jednak widziałem opcje z nacieciem piłką do metalu. Jakies zdjęcia swoich filtratorow mozecie wrzucic. #piwowarstwo #piwo
  • 7
@zygmunt90: mam oplot, ale potrzebuję drugiego filtratora na najbliższe warzenie (2 piwa na raz będę warzył i mi to przyśpieszy wszystko), a czytałem, że ten rurkowy jest znacznie lepszy, jesli chodzi o wydajność i szybkość, dlatego chciałem przetestować.
@Big-Bad-Wolf rurki zwykle do instalacji użyłem. Szczeliny są ponacinane tak na oko na kąt 200 stopni, zwykłym brzeszczotem. Filtracja idzie znacznie sprawniej, niż przy sraczrurce, czasem potrafi jednak coś się przez szczeliny przedrzeć i zapchac kranik- ostrożnie. Generalnie przestałem używać filtratora z oplotu, ten daje radę i zawsze trzyma się dna
Pobierz
źródło: comment_e5nJlIRpqiaVIpOAef7TBW5QGasOsQ9F.jpg