Wpis z mikrobloga

Jezu to jest jakaś abstrakcja xD
https://www.wykop.pl/wpis/40375363/nie-wiem-czy-bylo-ʖ-lgbt-honkhonk-bekazlewactwa/#comment-141965707

Patrzcie jakie memy teraz królują wśród #4konserwy - a raczej, co bezmyślnie kopiują z #4chan, jak rasowe #npc - czarne, #!$%@?, słońce xDD gdyby ktoś nie wiedział co to i co cho, to to symbol używany przez nazistów w czasie 2WŚ, a w teraźniejszości przez prawicowych neofaszystów, co ładnie pokazali przy okazji mordu na niewinnej osobie w Charlottesville.

Używacie wy mózgu? To już nawet nie jest dog whistle, kogo wy próbujecie oszukać, nazywając się obrońcami moralności, godności, czy co tam sobie wymyślacie teraz? Maski opadły, teraz już chyba można was nazywać faszystami, czy to znowu "tylko niewinny symbol"?

#neuropa #bekazpodludzi #bekazprawakow
  • 20
@VCO1: Honker to kolejny super śmieszny mem, że niby lewaki to wariaty, a tylko naziole pokroju Spencera czy kto tam aktualnie lansuje alt-right na zachodzie są "normalni".

@Poro6niec: już rozszerzyłem akapit o wyjaśnienie. A jak chcesz więcej to polecam analizę Charlottesville Shauna na YT, albo poczytaj o samym słońcu na wiki.

@GothamKnight: brainleta używa każdy, alt rightowe memy służą jedynie do atakowania lewicy. Drobna różnica, której nie widzisz, nie
@Poro6niec: ja do symbolu nic nie mam, ale zwróć uwagę kto i w jakim celu go używa.

To samo się tyczy innych alt rightowych hasełek i dog whistli, typu "its okay to be white", kekistan, Pepe, mleko, bakłażan. Symbole zmieniają się co tydzień i dokładnie o to chodzi, kto ma wiedzieć ten wie.

Contrapoints zrobiła o tym świetny filmik - how to recognise a fascist.