Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Dzisiaj trafił do mnie krups Ea9000 w praktycznie idealnym stanie. Pokazuje błąd 11, więc najpierw wymienię w nim podstawowe uszczelki tłoka, by nie wylał mi wody dookoła i zobaczę co wtedy powie. Żarna w stanie idealnym. Ktoś musiał się go przestraszyć, bo odpiął plecki i uwolnił sprężynkę klapki, ale zapomniał ją założyć ponownie ()

Mój ea9000 śmiga jak burza od jego ożywienia, mam nadzieję że i ten podziała komuś jeszcze dobrych kilka lat.

#ekspresdokawy #krups #ea9000 #kulek1981naprawiaekspresy #kulek1981naprawiastarocie
Kulek1981 - Dzisiaj trafił do mnie krups Ea9000 w praktycznie idealnym stanie. Pokazu...

źródło: comment_1dGMOxwDIX69TJpcoeOjVl9fd2TDnLBO.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kulek1981: A tutaj główna przyczyna potrzeby oddawania go czasem do serwisu i wymagania prawidłowej kalibracji. Gdy młynek sypie za dużo kawy, ta wystaje i jest zbierana przez ramię do zsypu (który na zdjęciu znajduje się pod kawą ( ))
Przy dobrej kalibracji, kawa praktycznie tam nie wpada.
Na szczęście krups tak go zaprojektował, że czyszczenie z odkurzaczem to jakieś pół godziny, jeżeli uszczelki ciśnieniowego tłoka
Kulek1981 - @Kulek1981: A tutaj główna przyczyna potrzeby oddawania go czasem do serw...

źródło: comment_WFMuoZeGBW2ZNWS22cNGApOJ1vY7RVK5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kulek1981: No i już mniejwięcej wiem co jest - zawór zwrotny przepuszcza i woda zamiast do kotła idzie w tackę. Jutro go rozbiorę i wymienię wszystkie uszczelki na nowe plus odkamienię bojler, może w nim coś siedzi.
  • Odpowiedz