Wpis z mikrobloga

#netia #swiatlowod #internet
Hejka!
Powiedzcie mi jak to jest w tej netii z tymi światłowodami ze wszędzie wokół jest światłowód,nawet dom obok( czyli ok.20metrów?),a ja będąc klientem netii ciągle wypytując kiedy światłowód będzie u mnie otrzymuje informacje że „nie jest to wiadome i że ciągle rozwijają swoją infrastrukturę”,da radę coś z tym zrobić,gdzieś zadzwonic ewentualnie nawet dopłacić za położenie tego światłowodu?Jestem teraz na umowie bezterminowej bo skończyła mi się już poprzednia i średnio wiem co robić.
  • 12
@LubieSzaszylkiZLublina: Boli mnie trochę bo dosłownie WSZĘDZIE obok jest światłowód,nawet te kilka metrów dalej a u mnie wciąż nic a już rok temu miał być w okolicy no i w sumie mieli racje bo w okolicy jest ale u mnie jak nie było tak nie ma :(
@hiltug73: Jak sam nie zadziałasz w temacie, to operator będzie zwlekał w nieskończoność.
Jak mieszkałem w bloku miałem podobną sytuację, blok który powstał wcześniej miał przyłącze do Vectry, a mój blok go nie miał (bloki przylegały do siebie ścianami). Męczyłem pół roku Vectrę, żeby zrobili przyłącze - cisza. Kolejne miesiące męczyłem lokalną firmę, która wykonuje dla Vectry instalacje - nic nie ugrałem. W końcu się wku*****m, kupiłem kilkadziesiąt metrów dobrej jakości
@przemyslaw-dec: taka akcja to ciężko bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić tymbardziej że ze światłowodami trzeba coś tam spawać itp i chyba taki zwykły normik jak ja nie zrobi czegoś takiego bo 1.nie mam sprzętu 2.po prostu nie wiem jak.
A co do innych ISP to jest jeszcze Orange tylko że oni maja neta do 10/1Mbps na skrzynce dialogu czyli de facto muszę jeszcze płacić za „utrzymanie łącza”,z tej
Sieć netii jest rozprowadzona doziemnie czy napowietrznie ? Poszukaj, gdzie najbliżej masz słupek dystrybucyjny, lub puszkę na słupie, dam Ci przykładowe zdjęcia jak wygląda to u mnie w okolicy (Orange)
https://photos.app.goo.gl/XgJW7J3kYd1RWLXx5
https://photos.app.goo.gl/fx2DhuFN5ncg33LNA
Druga sprawa, ten dom obok, to zabudowa jednorodzinna, czy wielorodzinna ?
Jak znajdziesz tą skrzynkę lub słupek, to napisz czy jest on po tej samej stronie co twój dom czy po innej, będziesz miał pogląd jaki jest stopień trudności przyłącza.