Wpis z mikrobloga

@enron: ok, a to się jakoś dobiera pod obudowę i pozostałe części żeby pasowało? I ile taki dysk mniej-więcej kosztuje? Bo tu na alledrogo po 5 stów widzę ale nie wiem czy dobrze patrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: ok, a to się jakoś dobiera pod obudowę i pozostałe części żeby pasowało? I ile taki dysk mniej-więcej kosztuje? Bo tu na alledrogo po 5 stów widzę ale nie wiem czy dobrze patrzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SaveznaRepublikaJugoslavija: kupujesz niewielki, np. 120-200GB - tyle, co trzeba żeby pomieścił system i podstawowe oprogramowanie. Możesz jeszcze musieć dokupić sanki 3,5" żeby go osadzić w miejscu
  • Odpowiedz
@SaveznaRepublikaJugoslavija: Masz dyski ssd rozmiarów 2,5 cala, takie jak do laptopa, albo dyski ssd m2 które są wielkości pendrive, w zależności jaki m2 kupisz albo wpinasz go bezpośrednio w płytę główną jeśli masz slot albo dokupujesz kartę pci którą wpinasz jak każdą inną kartę, graficzną, sieciową itp, a potem w nią wsadasz dysk.
  • Odpowiedz
@SaveznaRepublikaJugoslavija: Ogólnie jak nie masz miejsca w obudowie to po prostu go wsadź do środka albo taśmą sobie gdzieś przyczep, nie ma problemu. W mojej obudowie nie ma miejsca na 2,5 cala dyski to po prostu go przykreciłem z jednej strony w miejscu na dyski, te dyski są leciutkie więc śrubki spokojnie go trzymają.
  • Odpowiedz
@SaveznaRepublikaJugoslavija: Masz dyski ssd rozmiarów 2,5 cala, takie jak do laptopa, albo dyski ssd m2 które są wielkości pendrive, w zależności jaki m2 kupisz albo wpinasz go bezpośrednio w płytę główną jeśli masz slot albo dokupujesz kartę pci którą wpinasz jak każdą inną kartę, graficzną, sieciową itp, a potem w nią wsadasz dysk.


@BoloZCzerniakowa: spotkałeś się z MB ze slotem na M2? Choć w sumie od dawna kompów
  • Odpowiedz
@enron: Teraz w nowych płytach masz specjalny slot na m2 często. Co do lapków to prawda, nie jednego gruza da się reanimować po wsadzeniu ssd i zainstalowaniu mu minta. Masa znajomych sobie chwali jak im 10 letni laptop dostał nowe życie ()

Jak ktoś ma lapka to też polecam #!$%@?ć cd-rom i kupić kieszeń pod dysk i wsadzić na jego miejsce, cd romu
  • Odpowiedz
@BoloZCzerniakowa: ano, dysk zamiast zabytku CD/DVD to druga opcja ratowania starocia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do SSD - babci kupiłem poleasingowca na Pentium II i wsadziłem SSD - śmiga toto jak szalone
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: po pierwsze jest takie powiedzenie że w tych czasach kompy bez ssd składają tylko ludzie którzy nie szanują swojego czasu, jasne na FPS nie ma to bezpośredniego wpływu, ale wszystkie loadingi, wczytywanie każdego pliku uruchamianie kompa, różnica jest odczuwalna gołym okiem nawet jak wstawisz ssd do starego laptopa, otwieranie wszystkich zdjęć filmów, pokazywanie miniatur w windzie, jak robi się coś w pakiecie adobe to też korzysta się z pamięci
  • Odpowiedz
Możesz jeszcze musieć dokupić sanki 3,5" żeby go osadzić w miejscu na 3,5"


@enron: niekoniecznie, może mieć obudowę z szufladkami na dyski 2,5" (ja taką mam)

@SaveznaRepublikaJugoslavija: jeżeli masz gniazda m2 w płycie głównej to lepiej taki dysk kupić jest jeszcze szybszy niż SSD na sata, ale standardowy 2,5" pod sata tez robi kapitalną robotę - a sam dysk, markę jak napisali wyżej a pojemność to wg uznania ale nie mniejszy niż
  • Odpowiedz
Możesz jeszcze musieć dokupić sanki 3,5" żeby go osadzić w miejscu na 3,5"

@enron: niekoniecznie, może mieć obudowę z szufladkami na dyski 2,5" (ja taką mam)


@parys88: teraz to pewnie obudowy są nawet bez slotów 5,25" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Starej daty jestem
  • Odpowiedz
  • 0
@przemyslaw-maczka Dopiero z pół roku temu kupiłem SSD i żałuję że nie zdecydowałem się wcześniej. Do desktopa wzięliśmy 500 giga (+ stary HDD), do laptopa 250 i to była super decyzja. U mnie akurat Samsungi, chyba 860 Evo
  • Odpowiedz
@enron: Nie rozumiem. Według testów różnice są właśnie na poziomie 15-20%. Różnica w cenie jest prawie żadna (czasem 16 GB w dwóch modułach jest nawet tańsze niż w jednym) a "bawienie się w dual channel" to wpięcie dwóch kości zamiast jednej. Nie widzę powodu żeby brać jedną kość.
  • Odpowiedz
to ze nie miałeś, to nie znaczy, ze nie warto. Ludzie, którzy przerzucają się na ssd już nigdy z niego nie rezygnują.


@Paitius: ja zrezygnowalem a jestem programista wiec z komputerami mam do czynienia. Po prostu za duzo stracilem przez 2 pady dysku SSD.

SSD oczywiscie ale tylko jesli w dupie masz to co na nim sie znajduje.
  • Odpowiedz