Wpis z mikrobloga

@przemyslaw-maczka: Ostatnio składałem kompa z tej listy:
https://geizhals.de/?cat=WL-969862
Aczkolwiek ze zmianami - zamiast zasilacza z tej listy wziąłem Corsaira CX600, Radka RX 590 zastapił RTX 2060 StormX od Palita, a B450 Tomahawk zastąpił B450 Gaming Plus. Oprócz tego ze starego komputera wyciągnąłem jeszcze dysk HDD 1TB Seagate Barracuda (bo nie chciało mi się ściągać Origina + Steam + Uplay z wszystkimi grami od nowa) i czytnik Blu-Ray.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: stary, pewnie będziesz miał ze 100 takich komentarzy, ale bez SSD to jest dupa. SSD to jest taka kosmiczna różnica, że jakby mi się #!$%@?ł to bym w ogóle kompa nie włączał zanim by nowy nie przyszedł. Stary Windows 7 i 10 stoi od wciśnięcia powera do pulpitu w 5,6 sekund.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przemyslaw-maczka: postawiłem w zeszłym roku 15 kompów na SSD. żaden nie padł
Bez ssd na system to życie w poprzedniej epoce.
A no odpaliłem ostatnio lapka z którego wyjąłem ssd do kompa i wsadziłem na powrót HDD. To są jaja jak to powoli chodzi.
  • Odpowiedz
Wiesz, ja juz wole miec wolniejszy dysk, ale za to taki ktory mnie nie ograbi z niczego


@Upadek: nie, wolisz mieć wolniejszy dysk, który ma kilkadziesiąt czy nawet kilkaset razy wyższe ryzyko awarii.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: widzę, że kolega specjalnego pojęcia o kompach nie ma. Składanie sprzętu w tych czasach zaczyna się od dysku SSD. Przy budżecie ponad 4k zł bez SSD to jakby mieć Mercedesa bez klimy i na kołpakach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka ram na dual channel, procesor to wąskie gardło, grafika overkill (procesor będzie go dusił), gdzie SSD? Po co ci taki mocny zasilacz? Przemyśl już gotówce jak nie masz wiedzy o składaniu.
  • Odpowiedz
@przemyslaw-maczka: Ja #!$%@? (°° Już w 2012 roku nie miałem żadnego komputera bez SSD (tak, lubię gdy mi komputer wstaje w 5 sekund, nie w 20) a ty 7 lat później składasz "potowora" na talerzowcu xD
  • Odpowiedz