Wpis z mikrobloga

  • 14
Finlandia ma nalewaki. Sam badalem pustą butelkę czy da się wyciagnac nalewak w domowym zaciszu. Jest to nie możliwe w #!$%@?. Chyba że właściciel będzie siedział lub pracownicy opalali to coś plastykowe opalarkami XD I siedzi taki biedny barman, blokuje kulkę w butelce i przelewa kroplami XD I każda Finlandia ma nalewak od 0.5.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: to ma sens przy takich marżach na alkoholu w klubie? ile więcej na kieliszku się zarobi? 50gr? a możliwość utraty sporej części klienteli ogromna


@pepies: Cena alko 2x niższa. powiedzmy, że 50cl wódki więc 1,50 zamiast 3 zł.. 1,50 x 1000 = 1500zł utargu w noc więcej. Teraz zrób tak x 12 wieczorów. ....
Mało?
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: najtańszy syf w normalnym zakupie to żubr 0.5l i kosztuje 11,5 netto, nawet 1906 to 12,3zł w makro. ale przecież to Tescowe to wyprzedaż po kosztach musi być - regularnie skupuję na sklep wyprzedaże z bardzo dużej hurtowni - ja tak ostatnio kupowałem krakowska 0.5l pigwa po 5-6 netto 30% mocy, setki po 1,5netto, chilijskie wino pink lama po 5netto [25cena w necie] - albo w selgrosie lubelska 0.35l
  • Odpowiedz
  • 9
@n4ojlj3_42lk: ja sie zwyczajnie przeraziłem. Handluje troche alkoholem. Najtanszy syf kosztuje 12,99 netto. To ja #!$%@? nie wiem co tam jest w środku


Produkcja alkoholu jest w #!$%@? tania, zreszta wystarczy spojrzec na cene denaturatu albo rozpuszczalnikow do farb.

Cena wodki to jakies 10% koszt produkcji, a reszta to marze posrednikow i akcyza.

Jesli zredukujesz lancuch dystrybucji do minimum to nie widze powodu dla ktorego woda za 13 mualaby byc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@n4ojlj3_42lk: Ta wódka jest sprzedawana ze stratą. Akcyza na alkohol zawarty w tej butelce wynosi 10,84 zł. Doliczając 23% VAT wychodzi 13,33 zł. SAMYCH PODATKÓW. A gdzie koszt produkcji, dystrybucji, opakowania, marża sklepu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@n4ojlj3_42lk: Znam przypadek przelewania w taki sposób, nie alkoholu tylko Sprite, zamiast niego wlewany jakiś napój z biedry. Wszystko lane z butelek barmańskich (czy jak to się nazywa) więc nikt się nie poznał.
  • Odpowiedz
@Herubin: na wiki, akcyza od 1 hektolitra czystego spirolu wynosi 5704.... a trzeba 100l spirolu na każde 250l wódy.. Dzieląc 5704 przez 500 dostajemy 11,4 zł....
Ciekawe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wychodzi, że marża na 1 butelce wynosi bez promocji 1 zł. Może i by to pokryło koszt jednostkowy produkcji i sprzedaży ale raczej marży na tym nie ma XD
Może liczą, że menel kupi też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: skoro wyprodukowanie litra spirytusu kosztuje około 1.5 - 2zl to cena za 0.5l wódki 11.19 wydaje sie juz kosmiczna. powiedz mi lepiej co oni dają do "normalnej" wódki ze kosztuje ponad 20 zl za 0.5
  • Odpowiedz