Wpis z mikrobloga

Nawet bym nie miał nic przeciwko podwyżkom dla nauczycieli gdyby nie fakt, że 90% z nich nie umie uczyć. Przez całą podstawówkę, gimnazjum i liceum miałem dosłownie 3 nauczycieli którzy na prawdę umieli zainteresować przedmiotem i dobrze przekazać wiedzę a przy okazji byli mega spoko ludzmi którzy nas rozumieli. Reszta albo zero wkładu własnego w lekcje (nie pozdrawiam nauczycielki historii z liceum która dosłownie czytała nam dany dział z książki na lekcji i nic wiecej), albo myśleli, że ich przedmiot jest jedynym przedmiotem którego się uczymy i wymagali nie wiadomo czego. Takich przypadków i różnych powodów jest oczywiście więcej. Nie wierzę, że tacy ludzie po dostaniu więcej hajsu jakkolwiek zmienią swoje podejście do nauczania. Myślę, że już prędzej pomyślą sobie, że skoro dostali podwyżki to wszystko jest haraszo i jeszcze bardziej zakorzenią się w tym #!$%@? systemie prowadzenia lekcji.
#strajknauczycieli
  • 10
  • Odpowiedz
@miki4ever: A byłeś kiedyś w szkole i miałeś do czynienia z jakimikolwiek nauczycielami? Jeśli wszyscy Twoi nauczyciele byli tip top to gratuluję, bo ja nie poznałem nigdy nikogo kto miałby tak wspaniałą szkołę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kocham-pati-3: Jeśli ja miałem takie doświadczenia i wszyscy moi znajomi z różnych miast też, to nie uważasz, że coś w tym jest? Odpowiedz sobie sam przed sobą, ale tak szczerze, ilu Ty miałeś takich na prawdę dobrych nauczycieli. Jeśli przez cały Twój system edukacji wszyscy nauczyciele byli tymi 'z powołania' to na prawdę gratuluję. I powiedz wtedy jeszcze które to szkoły to w przyszłości bardzo chętnie zapiszę tam moje dzieci.
  • Odpowiedz
@miki4ever: Zapomniałeś odpowiedzieć jeszcze tylko na pytanie czy wszyscy Twoi nauczyciele byli tip-top ( ͡° ͜ʖ ͡°) Słuchaj nigdzie nie pisałem, że wszyscy nauczyciele są źli. Są nauczyciele, którzy są na prawdę dobrzy w tym co robią, potrafią przekazać wiedzę świetnie i do tego zainteresować dzieci tematem i nakierować je na zadawanie pytań. Ale jest ich stanowczo za mało. I nie sądze, żeby jakiekolwiek podwyżki zmieniły cokolwiek
  • Odpowiedz