Wpis z mikrobloga

Zgadzacie się? Na wykopie mówili inaczej

Badania naukowe mówią jasno – człowiek nie potrzebuje mięsa do życia, a oprócz niezbędnej suplementacji witaminy B12, nie wymaga to też jakichkolwiek zmian dla organizmu. Produkty zwierzęce, z mięsem na czele, nie są niezbędne w naszej diecie (wyjąwszy skrajne przypadki, zazwyczaj związane z chorobami), a ich usunięcie z naszej diety ma same pozytywne konotacje, od zniwelowania problemów z układem krążenia aż po radykalne zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka.


https://www.spidersweb.pl/2019/04/impossible-burger-wrazenia-opinie.html

#dieta #jedzenie #wegetarianizm #dietetyka #zdrowie
  • 7
człowiek nie potrzebuje mięsa do życia, a oprócz niezbędnej suplementacji witaminy B12

oprócz niezbędnej suplementacji witaminy B12

niezbędnej


@caribbean: wiesz, skoro jakaś suplementacja jest niezbędna, to chyba coś nie halo z teorią, że "człowiek nie potrzebuje mięsa do życia"
@tomhet:

Możliwe niedobory przy złym zaplanowaniu diety

B12, Żelazo, Jod, EPA, DHA, D1/D2, niski poziom karnityny, niski poziom karnozyny, kreatyny. Oczywiście można uniknąć większości z nich mądrym rozplanowaniem diety oraz suplementacją, jednakże jestem ogromnym przeciwnikiem mówienia półprawdy i nie zwracanie uwagi na minusy. Każdy system żywieniowy na zalety jak i wady, należy uświadamiać ludzi. Oczywiście to o wegeterianiźmie, z weganizmem jeszcze wiecej jest problemów chociażby z ilością odpowiednia podażą ilości białka
@MrGalosh wiesz co ja się nie znam, chciałem żeby ktoś mądry w temacie się wypowiedział

@Kasahara w jaki sposób mądrze rozplanować dietę taka aby wiedzieć że nic się nie pomija? Czy należy robić jakieś badania z krwi? Ewent. jeśli sprawa byłaby oddana specjaliście na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Dobrze. Mówisz że wegetariańskie ustępuje normalnej zawierającej mięso.
Czemu ludzie "fit" mówią inaczej? Co to do cholery ma być za dezorientacja?
Czyli jednogłośnie -