Wpis z mikrobloga

Mirki, bo fajnie mi pomogliście poprzednio #katowice i #chorzow #alkohol #grybezpradu
Sporo informacji pojawiło się w odpowiedziach.

Teraz już mam ułożone co i jak otwierać, ale wciąż nurtuje mnie pytanie.

Otwierając bar/kawiarnię z grami, planszowymi i konsolami.
Wolelibyście żeby można było kupić alkohol typu piwo i jakieś słabsze drinki, czy raczej wódkę też?
Czy raczej totalnie bez alkoholu, jakieś shake, coś z owoców i warzyw, kawa i herbata.

A jak alkohole to jaki przedział procentowy piwa w okolicach 4.5% czy mocniejsze do 18%
Wiadomo, że jak alkohol, to już placówka mniej przyjazna młodzieży poniżej 18.
A ma to być miejsce do fajnego spotkania się z znajomymi, fajną muzyką, celującą w praktycznie każdy typ ludzi.
Od tych nowych piosenek, przez jakieś lata 80" typu Bon Jovi, Dżem, przez electro swing, jakieś piosenki typu Sean Kingston.

Tak samo, nie byłby to bar, że przychodzisz i pijesz i do domu, tylko jakieś zawody w pokera (na żetony bo hazard jak na kasę) w jakieś planszówki, turnieje na konsoli w tekken czy fifę.
Nagrodami byłyby jakieś darmowe wejściówki na jakieś imprezy, czy darmowy trunek z baru.
Oczywiście udział darmowy.
Coś co przyciągnie sporo osób, bo samo granie i zostawienie klienta klientowi to słaby pomysł, lepsza integracja klient i pracownicy.

Bar byłby w centrum Chorzowa, na ulicy wolności, bar w okolicach 100mkw.
Oczywiście jakieś fotele i sofy, nie twarde krzesła z drewna, wystrój w stylu pixel z tłem z różnych gier.
  • 64
@a5d4f1: To też jakiś pomysł, sporo mirków jest z katowic i Chorzowa, a taka reklama na wykopie to też reklama, dla obu stron.

@Shusey: Niby racja, choć póki nie będzie walk na pięści to ja tam nic nie wiem, oficjalnie na żetony, bo hazardu nie mogę mieć, a o pozwolenie ciężko.
Niemniej jednak warto mieć to na uwadze.

@deryt: To wszystko na Wrocławiu czy kato/Chorzów?
Co wymieniłeś
@deryt: Właśnie oglądałem mapy barów, jak się rozmieściły, sprawdzałem ile istnieją, więc też jak zarabiają i co decyduje o takim stanie, sporo z nich niefajnie otwiera się w miejscach gdzie jest aż za dużo barów i mają średnie ilości ludzi.
Sprawdzałem też ile w okolicy Katowic jest, widziałem 3/4 na kilka miast, a czytałem też sporo spotted wszystkich okolicznych miast, sporo ludzi pyta o miejsca do wyjścia z znajomymi, więc staram
@yellowshadow: gdzieś widziałem że PS3 i Xbox360 obsługuje do 4 graczy, więc to nie kłopot, bo o konsoli też myślałem żeby dodać 2/3 a kupno gry z lombardu czy allegro to już najprostsza rzecz.

Tak samo, myślałem nad piłkarzykami i bilardem gdzieś.
Nie ograniczam się tylko do planszówek i konsol/pc.
@Deadlyo: Mi niestety brakuje w Niemczech, Polsce, Czechach tego co jest w Szwecji. Są kafejki w którym możesz sobie wynająć kompa, czy też nawet sale w której masz 5 komputerów, jesteś w środku (który jest wygłuszony od zewnętrznych dźwięków) i możecie grac z kumplami np. rankeda w lola czy coś. No ale pewnie u nas w Polsce to zagości w dalekiej, dalekiej przyszłości.
@yellowshadow: No projekt czegoś takiego byłby mało opłacalny.
5x PC z przynajmniej 1050Ti co i tak jest już przeżytkiem do większości gier kosztuje około 2.5k
12.5k na 5 komputerów, takich sam musiałoby być co najmniej 5 więc znów masz już ponad 50k na same komputery, w takim pokoju ciężej wyjść i zamówić coś w barze, więc średnio opłacalne to jest.
@Deadlyo hmm, śledziłem poprzedni wątek i bardzo podobał mi się pomysł "fallout baru". Może zamiast knajpy czysto growej to taki postapo pub i ewentualnie jakieś retro automaty? W Kato dawno temu było coś takiego jak Fantasy Inn, z jedzeniem stylizowanym na fantasy/dawne czasy, myślę, że dałbyś radę ściągnąć ludzi z Katowic do Chorzowa jakąś innowacją :) Cyber chyba ma trochę monopol w rejonie i boję się, że ludzie dalej będą jeździć do
@easy_rider_: Nie problemem jest ozdobić w jakiejś części bar w stylu Fallout.

A pamiętam wątek, głównie chodziło tam o muzykę Swing.
Którą mam zamiar grać w barze, jakieś przekąski też mogą być wzorowane na postapo, typu pieczony radrakan.

Można też urządzać wieczory tematyczne, gdzie właśnie można włożyć postapo jako wątek
@Deadlyo o to brzmi całkiem fajnie, jakby podzielić wnętrze na sektory i np. Kawałek zrobić bardziej postapo, kolory bardziej pustynne, rdza, zgniła zieleń, następny np. Cyberpunk, bardziej neonowo itp. :) co do alko, fajnym pomysłem byłby start z alkoholami i drinami do kilku procent :> ludzie dłużej zostaną żeby się dobrze bawić, liczba ochlejusów znacznie mniejsza, a dorzucić mocne alkohole zawsze można jeśli taka koncepcja się nie sprawdzi
@easy_rider_: Też myślę żeby nie serwować wódki czystej, mniej ochlapusów jest, ludzie więcej wypiją i lepiej będą się bawić, bo będzie szum w głowie ale nie będą się słaniać na nogach.

A co do wystroju, miałem pomysł na stoliki, każdy z innego typu, jeden stolik z wieśka 3, inny z gothica, inny znów z fallout, NFS i tak dalej.
Ściany raczej zrobię na piksele z gier 8bitowych.

A stoliki będą miały
@Deadlyo bardzo sensownie. Trzeba pomyśleć o metodach na patusów. Znam ekipę Cyber prywatnie i wiem, że czasami to plaga. Gownażeria przychodzi, zamawia jeden sok na 7, I okupuje konsole. To jest powód, dla którego, zgodnie z tym co się orientuję, zrezygnowano z Fify. Inna sprawa to awantury i jakieś weekendowe ćpuny, bo to też się zdarza
@yellowshadow:
Potrzeba minimum i5 7gen bez niej odpada kilka gier.
Potrzeba minimum 8GB RAM
Potrzeba przynajmniej 1050Ti

Nie może to być kupione u Seby używane, bo do firmy potrzeba faktur i paragonów, więc nówki albo serwisy, które sprzedają taki sprzęt a te za 1050 z i5 6gen liczą sobie nawet 3.3k
Nie mówiąc że im gorszy sprzęt tym gorsza renoma i oceny.
Więc z samej przyjemności grania trzeba kupić coś mocniejszego,