Wpis z mikrobloga

Zapraszam na pierwszy odcinek podcastu "Jak się wybudować"!

Z pierwszego podcastu dowiesz się:

- Kim jestem i dlaczego udzielam rad.
- Na czym skoncentrować się przed budową domu?
- Jak wybrać wykonawcę?
- Czy warto zaoszczędzić 200 złotych podczas budowy?

Czas trwania: 38 minut.

Zapraszam: https://blog.poradnik-budowlany.com/podcast-01-o-o-blogu-o-rozsadnym-wyborze-wykonawcow/

Chcę publikować 2 podcasty miesięcznie. Wybudowałem w domu małe, wyciszone „studio”, dzięki któremu mogę nagrywać co chcę i kiedy chcę. Zwykle mam czas na nagrywanie po godzinie 21, a że wcześniej mój gabinet sąsiadował z pokojem dziecka, nagrywanie było trochę kłopotliwe. Mam nadzieję, że dzięki temu uda mi się regularnie publikować.

I druga sprawa: opuszczam strefę komfortu :)

W czwartek (11.04) w Łodzi odbędzie się całodniowe szkolenie na temat inwestycji w grunty "Grunt to wiedza". Będę jednym z prelegentów. Będę opowiadał o usytuowaniu budynków, powierzchni zabudowy, powierzchni biologicznie czynnej oraz innych czynnikach, które wpływają na to, co możemy wybudować na naszej działce.
Długo myślałem nad tym, czy przyjąć zaproszenie - bardzo nie lubię wystąpień publicznych. Ale co tam - trzeba robić w życiu nowe rzeczy :)

Mam jedną bezpłatną wejściówkę, szczegóły poniżej.

Poruszane tematy podczas szkolenia:

1. Czy warto inwestować w ziemię?
2. Różnice pomiędzy gruntami z planem i bez planu.
3. Co wynika z zapisów planu zagospodarowania?
- grunt nie do końca budowlany
- zmiana, uchwalenie i wygaśnięcie planu zagospodarowania
4. Co oznacza brak planu zagospodarowania?
- podział geodezyjny i metody podziału
- rodzaje warunków zabudowy i ich uzyskiwanie
5. Zakup za zgodą KOWR, czy zakup z wyłączeniem ustawy?
(w tym informacje o nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego)
6. Checklista gruntowych problemów.
7. Pytania i odpowiedzi póki starczy nam sił :)

Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/260302471386856/

Aby wziąć udział w losowaniu bezpłatnej wejściówki napisz wiadomość na slawomir.zajac@poradnik-budowlany.com. W wiadomości napisz swoje imię i nazwisko. I tyle :) Na zgłoszenia czekam do poniedziałku (do północy). Ogłoszenie wyników we wtorek z samego rana.

Zapraszam! Hotel Borowiecki ul. Kasprzaka 7/9
Czwartek, 11 kwietnia 2019 o 10:00 – 18:00

Subskrybuj ---> #budujzchaferem

#podcast #budowadomu #budujzwykopem #dom #budownictwo
  • 5
@chafer: trafna uwaga o oszczędzaniu niewielkich kwot, bagatelizując je w kontekście morza wydatków. Sam się na tym złapałem w trakcie remontu, na szczęście w miarę szybko :)
@zly_dzien: Słusznie! Tak zrobię przy kolejnych.

@ThorPL: Ten podcast jest o 20 minut dłuższy od tego, co umieszczałem na wykopie, ale dodatkowe rzeczy są głównie o mnie, blogu i moich planach. Co do melodii - będę testował. Za 2 tygodnie będzie nowa melodyjka :)

@lent: Dzięki! Pomaga także myślenie typu: "skoro w ciągu 10 minut mogę wynegocjować 200 złotych to warto spróbować. W końcu nie jestem w stanie tak