Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki...

Co do #!$%@? jest z rynkiem RAM-u ? Obecnemu PC niedlugo styknie 2-gi rok i w sumie chcialem dorzucic troche ramu (2 x 4gb Ripjaw 4 @ 3200 / CL15 / V bodajze 1.35 czy 1.2 - juz nie pamietam). Wchodze na morele/xkom, by sprawdzic ceny, a tam te kosci ksoztuja wiecej niz 2 lata temu xD. Co to za czary ? Cos przespalem?

Zawolam tradycyjnie @PurePC_pl
#pcmasterrace
  • 9
@ccc111: @PurePC_pl: ale dlaczego ? pamietam, ze jak skladalem PC, to tam bylo cos z fabrykami (tj. o ile mnie pamiec nie myli - przestawiali produkcje bodajze na SSD) ?
Ewentualnie (po szybkiej lekturze w wuju G) - czekac jak zwykle na okres wakacyjny ?
@ketrish: Pamięci NAND, jeszcze parę miesięcy temu dyski SSD też były pieruńsko drogie. Ale ludzie się zbuntowali, nagromadziło się kostek w magazynach i wszystko wraca do normy. Lepiej sprzedać taniej niż wcale. Na rynku nośników półprzewodnikowych szybciej, bo jest więcej producentów i firm. W przypadku RAMu jest ich mniej, a więc nadal mogą trzymać zaporowe ceny bo konkurencji brak.
@ketrish: @PurePC_pl: wroc, glupi / slepy jestem badz tez zle patrzylem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
swoje ripjawy (2x4) bralem cos kolo 350-400
teraz jak spojrzalem https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-4-ddr4-16-gb-3000mhz-cl15-f4-3000c15d-16grk-707337/ (musialbym dokladnie z fakture spojrzec po CL/Voltage/Frequency, by wiedziec czy to te tyle, ze 2 x 8) wiec az takiej tragedii nie ma (pierwsze jakie patrzylem to 2 x 4 i wyskoczyly mi za 400-450, ale w sumie jakby patrzec