Wpis z mikrobloga

no akurat w Polsce nie prowadzimy gospodarki rabunkowej. Przyrost roczny jest większy niż pozyskanie.


@Tommy357: Zależy jak patrzeć. Nadal jest o wiele zbyt intensywna, prowadzona nawet tam gdzie nie ma to sensu, niszczone są siedliska, dobrze zachowane lasy (patrz Puszcza Białowieska, Karpacka chociażby).

Mamy w Polsce wystarczająco dużo parków i rezerwatów.


@Marek1991: O #!$%@? co xDDD Obecna powierzchnia rezerwatów i parków to jest jedno wielkie nic. Szczehólnie, że poza 2
@szybki_zuk pozyskanie w parkach to temat rzeka, według mnie jest to dobre rozwiązanie. W ten sposób przynajmniej jakąś część parku zachowamy w jej naturalnym stanie, ekspansja szkodnika jest bardzo szybka.
pozyskanie w parkach to temat rzeka, według mnie jest to dobre rozwiązanie. W ten sposób przynajmniej jakąś część parku zachowamy w jej naturalnym stanie, ekspansja szkodnika jest bardzo szybka.


@Tommy357: W przyrodzie nie ma czegos takiego jak szkodnik. Chyba, że mówisz o jakimś inwazyjnym gatunku? :D

@Marek1991: No i czego niby dowodzi ten wykres? Nic nie pisałem o powierzchni bo i niewiele ona mówi o poziomie ochrony.
@szybki_zuk: uznanie jakiegoś gatunku za szkodnika to typowa dyskusja, która nie prowadzi do żadnego rozwiązania - są osoby, które maja opinię A i sa osoby o opinii B. Ty nie uważasz jakiegokolwiek gatunku za szkodnika, ja czy użytkownik @Tommy357 uznają go za szkodnika, ponieważ w przypadku wystapienia gradacji tego czy innego gatunku doprowadza do dramatycznych w skutkach konsekwencji, jak obecnie w otulinie parku Białowieży (to a propos Twojej odpowiedzi do mnie,
uznanie jakiegoś gatunku za szkodnika to typowa dyskusja, która nie prowadzi do żadnego rozwiązania - są osoby, które maja opinię A i sa osoby o opinii B.


@Johnus: Można mieć opinię, że Ziemia jest płaska, tylko dlaczego ma mnie taka opinia obchodzić?

ponieważ w przypadku wystapienia gradacji tego czy innego gatunku doprowadza do dramatycznych w skutkach konsekwencji, jak obecnie w otulinie parku Białowieży


@Johnus: Jest to bzdura. Nie ma żadnych
@szybki_zuk:
@Można mieć opinię, że Ziemia jest płaska, tylko dlaczego ma mnie taka opinia obchodzić?
Skoro Ciebie nie obchodzi taka czy inna opinia, to dlaczego ma obchodzić innych Twoja opinia i co za tym idzie po co się odzywasz? Bezsensowny pasywnie agresywny argument.

Skoro w miejscach, gdzie świerk jest usuwany szybko odrosną inne drzewa, i nie będzie stepu, i nie ma zagrożenia dla lokalnych zwierząt, to jaki jest problem z
Skoro Ciebie nie obchodzi taka czy inna opinia, to dlaczego ma obchodzić innych Twoja opinia i co za tym idzie po co się odzywasz? Bezsensowny pasywnie agresywny argument.


@Johnus: Nie, bezsensowna była twoja wypowiedź o opiniach. Jeśli potrafisz swoją poprzeć merytorycznymi argumentami to chętnie podejmę dyskusję, jak widać z resztą.

Skoro w miejscach, gdzie świerk jest usuwany szybko odrosną inne drzewa, i nie będzie stepu, i nie ma zagrożenia dla lokalnych
@Johnus: Jeszcze co do bajki o zagrożeniu pożarowym- eksperci UNESCO orzekli, że martwe drewno, jako że akumuluje wilgoć przeciwdziała pożarom. Poza tym opiniując sytuację w PB potwierdzili takie oczywistości jak to, że walka z kornikiem nie ma sensu patrząc na dobro przyrody i jest szkodliwa, że względy bezpieczeństwa były fałszywym powodem wycinek oraz skrytykowali nasadzanie drzew na miejsce wyciętych, jako również szkodliwe