Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Poddaję się bo chyba za głupi jestem. Chciałem zmienić antenę satelitarna na nową i po trzech godzinach ustawiania nie da się złapać wszystkich kanałów na 13e. Stara antena była w miarę OK złapane okolo 95% polskich kanałów ale to Przez rozmiar bo jest mała 40 czy 45 cm. Nowa 80cm i łapie te kanały co tamta nie mogła i inne ale i tak nie wszystkie. Ustawiane z miernikiem więc już nie wiem co nie tak. Sprawdzałem na astra19 i tam lapalo bardzo dużo, jakieś 1500 kanałów. Jakieś pomysły?

#remontujzwykopem #telewizja #telewizory #cyfrowypolsat #cccam #tvsat
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xtedek: jest budynek 1pietrowy jakieś 8 metrów ale antena jest dosyć wysoko na jakieś 1.5 piętra, może rzeczywiście trochę zasłania, ale widzę że anteny dookoła są niżej i bardziej zasloniete
@kalashnikov to się nie dziw że masz problemy. Hobbystycznie montuje anteny i niestety te wskaźniki to taka namiastka. Też od takiego czegoś zaczynałem i to średnio sie sprawdza. Ale jak juz masz tylko taki wskaźnik to walcz i próbuj do skutku aż tego nie ustawisz. W tunerze satelitarnym ustaw sobie hot birda i częstotliwość 11508 V która jest czuła na kiepskie ustawienie anteny. Jak na tej częstotliwości ustawisz to jeszcze sprawdź 10719
Wiem. Męczące to. Tez sie uczyłem na takim wskaźniku i szlak mnie trafiał przy tych próbach. W dodatku po nocy nie ma ci się bawić.