Wpis z mikrobloga

#smarthome, #klamka, #pytanie, #pytaniedoeksperta
Mirki,
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie klamka z czytnikiem linii papilarnych do drzwi wejściowych. Czy ktoś z was korzysta z tego typu urządzenia? Czy to bezpieczne rozwiązanie? Przy tym zależałoby mi, żeby wizualnie była jak najbardziej zbliżona do klasycznej klamki.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@encart30: Roger takie robi, są autonomiczne i na baterie, ale te rozwiązania są typowo hotelowe i moim zdaniem do drzwi mieszkaniowych się średnio nadają, po co chcesz się w to bawić? Jak już to zrób sobie elektrozaczep z komunikacją po bt i otwieraj telefonem. Tylko też będziesz miał trochę zabawy z frezowaniem.
  • Odpowiedz
  • 1
@dziekuje Z lenistwa i dla wygody. Często musze zapanować nad córką, jej ekwipunkiem, zakupami itp. jednocześnie. Wtedy chciałbym dotknąć klamki i otworzyć/zamknąć drzwi bez konieczności szukania kluczy. Jednocześnie chciałbym, żeby było to bezpieczne, łatwe w użyciu dla bliskich i nie obligowało do korzystania ze smartfona.
  • Odpowiedz
  • 1
Otwieranie telefonem mnie nie satysfakcjonuje, bo to tylko zmiana formy klucza, a ja chciałbym to wyeliminować, uprościć. A nie ma, moim zdaniem, nic lepszego niż taki skaner. Tu już nie ma zbędnych elementów- otwieram drzwi naciskając tylko klamkę.
  • Odpowiedz
@encart30: 1,5k i tak mało, rozwiązanie wydaje się dobre i bezpieczne do tego jeszcze musisz dostosować drzwi i kupić zamek. Fajnie, że zasilania nie trzeba doprowadzać, ale ładowanie może być upierdliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@dziekuje Ja osobiście uważam, że cena trochę wywindowana i nie widzę w tej klamce niczego, co by ją usprawiedliwiało. Chyba jedyny czynnik to fakt, że ciężko znaleźć podobny produkt. Liczę na to, że pojawi się konkurencyjna odpowiedź. Szkoda, że dostępne są jedynie rendery, brak opinii i zdjęć.
  • Odpowiedz