Wpis z mikrobloga

@michallbn: kto broni taksówkarzom jeździć na uberze skoro jest tak lukratywnie?


@Lubie_Budyn: Załóżmy, że wszyscy taksówkarze przeszli w końcu do Ubera i brak jest konkurencji. Co zrobi Uber? Może podniesie ceny o 500%, bo przecież nie ma już alternatywy i jak chcesz jechać to i tak zapłacisz.

Tu nie chodzi o to, że Uber jest zajebisty (bo dla szarego pasażera jest), a taksówka to wali piwem i przełącza strefy jak
  • Odpowiedz
Co zrobi Uber? Może podniesie ceny o 500%, bo przecież nie ma już alternatywy i jak chcesz jechać to i tak zapłacisz.


@TheMan: czyli scenariusz 100% opłacalny dla cierpów z taksówek, więc w czym problem (dla taksówkarzy)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@TheMan: Właśnie potwierdziłeś, że tym bardziej złotówy powinny się przesiąść xD Ale to się rozbija o fakt, że nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiła się alternatywa dla Ubera i nagle cała ta teoria o 500% upada i sobie ryj rozwala. Jakby podnieśli ceny to zaraz pojawi się konkurencja, co da więcej za mniej. Tak jak teraz Uber względem taxi
  • Odpowiedz
@TheMan: Właśnie potwierdziłeś, że tym bardziej złotówy powinny się przesiąść xD Ale to się rozbija o fakt, że nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawiła się alternatywa dla Ubera i nagle cała ta teoria o 500% upada i sobie ryj rozwala. Jakby podnieśli ceny to zaraz pojawi się konkurencja, co da więcej za mniej. Tak jak teraz Uber względem taxi


@PilariousD: O to właśnie chodzi by ta konkurencja istniała i
  • Odpowiedz
@Eliade prosty przykład - z centrum w wawie na wolę zapłaciłem z 13 zł. Znajomym zamówiłem to dowiozl ich za 12.60 w jakieś inne miejsce (na mapie było to bardzo daleko jak sprawdzalem). Taxowkarz by wzial z 30 zł jak nie lepiej.
Uber >>>> taxi.
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: chciałbym zobaczyć taki rachunek. Na co dzień korzystam z Ubera, ale wracałem parę razy taksówką w nocy i płaciłem kilka zł więcej niż Uber. Pewnie są jacyś Janusze co faktycznie biorą stówę, ale to raczej skrajność.
  • Odpowiedz
@Krowa_i_kurczak: Taksiarze powinni walczyć o mniejsze podatki dla siebie zamiast chcieć dojechać Ubera. Trochę dupa piecze, że można wszystko z klientem załatwić legitnie i bez przycinania (bez jeżdżenie na około i wbijania drugiej strefy w centrum) a konkurencja wypada dużo lepiej.

Jakiś czas temu nie miałem czasu żeby czekać na ubera, liczyła się każda minuta i wsiadłem do taxówki przy dworcu. Za odcinek, za który w Uberze nie zapłaciłem nigdy więcej
  • Odpowiedz
Ja napisałem że poprostu mają niższe koszty obowiązkowe


@michallbn:
Powtarzasz jak mantrę teksty taksiarzy.
Mają wyższe koszty niż Taxi. Taxi się rozlicza wg karty podatkowej, więc nie płacą praktycznie podatku ani ZUS. Uber musi mieć i licencję i zarejestrowaną działalność, więc podatki płacie jak każdy normalny przedsiębiorca.
  • Odpowiedz
@michallbn: Dlaczego kierowcy ubera mieliby płacić podatek i ZUS skoro zwykle już jest za nich płacony ZUS tam gdzie mają umowę o pracę, bo w Uberze zwykle się dorabia, a podatek i tak płacą z paliwie.

Taksówkarze muszą płacić bo sobie tak dogadali z rządem że będą płacić podatki w zamian za dostęp do stref gdzie mogą parkować tylko taksówki. To chyba uczciwe prawda?

Wygląda na to że sam jesteś osobą,
  • Odpowiedz
@Eliade: W MyTaxi teraz masz to samo co Uber (aplikacja, podana cena za przejazd) tylko lepsze auta a w "Lite" cena jest lepsza niż w Uberze i jeszcze wiesz, że masz ubezpieczenie. Nie porównujcie Ubera do taksiarzy z pod dworca bo to wiadomo, że patlogia co musi paść.
  • Odpowiedz
@Eliade: to prawda, że na uber/taxify/bolt jest taniej i lepiej, ale nie wszyscy taksiarze to oszuści
raz mi się zdarzyło, że potrzebowałem być turbo szybko na Dworcu Zachodnim z lotniska Chopina
o północy, 50zł (podejrzewam, że droga podobna co u tego pana) i gość jak usłyszał, że mam za 10 minut autobus to #!$%@?ł jak #!$%@? i dojechaliśmy coś w 5-7 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz