Wpis z mikrobloga

Muehehehehee. Appka sama pobrała klucz i śmiga. Jak dostanie na zapisanym kluczu 403 to ponawia pobieranie klucza, zapisuje w db i śmiga dalej. Dodatkowo, dla utrudnienia pracy chłopakom z Mevo wprowadziłem niewielki random na czasie odpytania (stan jest pobierany co max 90s), oraz podszywam się pod 13 różnych urządzeń z różnymi przeglądarkami przy każdym odpytaniu. Mam nadzieje że nie odwalą nic ponownie po tej zmianie, bo nie chce mi się wpinać w TORa z php...

Trzeba dać temu ok 1h żeby wyniki były pełne i wiarygodne.

#mevowatchdog #mevo
Pobierz q.....q - Muehehehehee. Appka sama pobrała klucz i śmiga. Jak dostanie na zapisanym k...
źródło: comment_Kf22Ji2qzze3dWqH0znyLuzbudiVFNHG.jpg
  • 23
@jonzi: to rowery które były widoczne w systemie w ciągu ostatnich 2h, które na ostatnim statusie miały więcej niż 20% baterii. Ta appka zorientowana jest na ogółny pogląd na system, a nie stan na daną chwilę.
@Terki POMIJAJĄC opóźnienie na dopracowanie niedociągnięć:
- za mało rowerów NIE MA tych deklarowanych ~1200
- rowery niskiej jakości (urwana stopka razem z kawałkiem ramy w pierwszy czy tam drugi dzień!), uszkodzone dzwonki, błotniki, osłony napędu.
- jeśli operator nie radzi sobie z tak małą liczbą to co będzie przy 4080?
- "operator nie przewidział takiego zainteresowania" to jest #!$%@? piaskownica czy umowa za 40mln?
- "operator nie testował wcześniej źródła prądu
@dr3vil: przyznam że chętnie to zobacze, bo wprowadzenie captcha na tym konkretnym pliku będzie karkołomne z ich strony. I jest kilka innych sposób na które mogą utrudnić dostęp, które były by faktycznie mniej lub bardziej skuteczne. Nie będę wymieniał, bo nie chcę tu nikomu zadania ułatwiać :)
@dr3vil: Dane z otwartej mapki na ich stronie. Nie udostępnili jakichkolwiek innych statystyk ani innych źródeł danych, to jest jak jest. Bardzo chętnie podpiąłbym się do normalnego API, z postawionym prawidłowo Varnishem, wtedy ilość odpytań by ich nie obchodziła praktycznie. Albo locations.js mogło by być prawdziwym plikiem na dysku serwera, aktualizowanym co 2-3 sekundy przez aplikację i system. Mogliby mieć wtedy dziesiątki tysięcy odpytań na sekundę i cpu serwera by się
@Twinkle: Zrobiłem ten tool bo chciałem się przekonać jak faktycznie wygląda sytuacja w Mevo. Byłem i jestem zwolennikiem idei rowerów miejskich i tzw współdzielonego transportu, jednak z czasem i nowymi informacjami nt wyboru oferenta, skali, rodzajów pojazdów itd, zacząłem być skrajnie sceptyczny. Póżniej jeszcze zrobiono z tego sprawę polityczną i użyto w kampanii wyborczej. Po obiecującym starcie okazało się że system jest w bardzo słabym stanie, no i operator podaje tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwarqq: Aha, czyli rozumiem, że świadomie utrudniasz sytuację Mevo fałszywymi kontami. Dokładając pracy (żeby zamiast doskonalić inicjatywę to walczyli z Twoim skryptem) i jednocześnie sprawiając, że cierpią na tym zwykli ludzie, tak jak moja znajoma która chce dojechać na uczelnię i ma problem z wypożyczeniem roweru bo jest w rezerwacji?
@Twinkle: Nie zakładam żadnych fałszywych kont, ba, nawet sam nie mam konta jeszcze xD Aplikacja działa na podstawie danych udostępnionych przez MEVO na ich własnej stronie internetowej. Publicznie, bez logowania. Częstotliwość odpytań dużo dużo niższa, niż częstotliwość odświeżeń strony/mapki w appce przez zniecierpliwionego użytkownika, który szuka roweru.

Jeśli szukasz winnych tragicznej sytuacji systemu, niedostępności rowerów itd, to patrz w stronę operatora i samorządów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwarqq: Czyli rozumiem, że Twoja działalność nie utrudnia w żaden sposób wypożyczania? W takim razie źle zrozumiałam, myślałam, że zrobiłeś 13 kont i napisałeś skrypt który wypożycza rowery.