Wpis z mikrobloga

To co robi Solidarność Dudy w ciągu ostatnich tygodni to jest kurcze jakiś nieśmieszny żart.
Niepodważalnym faktem jest, że jej szef - Piotr Duda to po prostu nieformalny, ale jak najbardziej realny polityk PiSu.
No popatrzcie jak wygląda historia protestu nauczycieli:

1. ZNP Broniarza (największy związek nauczycieli) rozpoczyna skuteczną akcje strajkową i organizuje negocjacje z rządem - coś co Dudzie w ciągu 4 lat panowania PiSu nie udało się ani razu xD

2. Do negocjacji dołączają FZZ i nieproszona nauczycielska Solidarność (reprezentuje kilka% nauczycieli...), która ma znacznie uboższe postulaty i już po pierwszej turze negocjacji ogłasza, że jej wymagania zostały spełnione i od rządu dostali nawet więcej niż chcieli. No beka. Okazuje się też, że Ryszard Proksa - szef nauczycielskiej Solidarności jest radnym PiSu. Czyli wychodzi na to, że polityk PiS wygrywa negocjacje z politkiem PiSu :D
https://www.newsweek.pl/polska/w-rozmowach-z-men-nauczycieli-reprezentuja-radni-pis/p1p1lzh

3. Prawicowe i rządowe media ogłaszają (kolejny) sukces Beaty Szydło, która świetnie poradziła sobie w negocjacjach xDD Co z tego, że widmo strajku dalej istnieje, nawet bardziej realnie, bo przecież ZNP i FZZ dalej negocjują z Szydło :D Trwa ciągłe obrzydzanie nauczycieli i pompowanie kłamstw. W międzyczasie Solidarność, która przybrała formę łamistrajka, wysyłała do szkół ulotki, zniechęcające do strajku i strasząc nauczycieli, że nie dostaną wynagrodzenia (co jest kłamstwem).
https://niezalezna.pl/266131-przelom-po-stronie-oswiatowej-solidarnosci-koniec-glodoacutewki-nauczycieli-w-krakowie

4. Głogowska Solidarność widząc co #!$%@? jej szef pisze otwarty list, odcinając się od działań związku nazywa jej szefa - Proksę niekompetentnym sabotażystą. https://tutajglogow.pl/2019/04/04/glogowska-solidarnosc-nie-zgadza-sie-z-wladzami-zwiazku

5. Piotr Duda zazdrosny o Broniarza, który potrafił poderwać ludzi i zorganizować strajk, robi w czwartek własne protesty w paru miastach... rządzonych przez opozycję xD Na protestach padają hasła w stylu "nie dla podwyżek dla specjalnej kasty nauczycielskiej".

Tym samym jestem skłonny przyznać rację (hehe) Leszkowi, który mówił o tym, że dzisiejsza Solidarność powinna mieć zakazane używanie tej nazwy, bo z historyczną Solidarnością nie ma absolutnie nic wspólnego (co jest prawdą).

#bekazpisu #bekazprawakow #tvpis #strajk #nauczyciele #tysiacurojenniezaleznychmediow #polityka
TragiKomediant - To co robi Solidarność Dudy w ciągu ostatnich tygodni to jest kurcze...

źródło: comment_aU4NPJaN75iqguueAauM3RGjJHHHSyOj.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
To lepszy strajk ZNP gdzie za 8 lat platformy nikt nie daj im nawet podwyżki a jak PiS chciał 80 złotych na początek bo uznał że już tak być nie może, to ZNP się obudził... Co ciekawe przewodniczący ZNP jest z PO.


@Matan_Jagiz: Za 8 lat platformy, ceny nie galopowały z miesiąca na miesiąc...
  • Odpowiedz
Z resztą obecna solidarność to od kilkunastu lat jest takim gównem, że nie pojmuje czemu rząd w ogóle chce z tym dziełem szatana rozmawiać, a co dopiero spełniać jakieś postulaty.


@buczubuczu: Dla propagandy. Sprawiania wrażenia, że rząd jest po stronie Solidarności, czyli spadkobierców ludzi walczących z PZPR. A o drugiej stronie są "oni" - opozycja, czyli komuchy.
Taki obraz ma się malować w oczach wyborcy PIS. Kreowanie oblężonej twierdzy i
  • Odpowiedz
PIS myśląc, że mając największy związek zawodowy w Polsce "solidarność", będzie szerzył swoją propagandę sukcesu. Niestety ale mu się to po części udało. Myślał, że mając "solidarność" pod swoimi skrzydłami będzie mógł spokojnie rozbierać Państwo Polskie.
Przekupia swój największy elektorat pełnym socjalem zabierając tak naprawdę ludziom popierającym KO, głosząc swoją propagandę sukcesu. Niszczy Sądy, praworządność oraz pluje na konstytucję w celu osiągnięcia swoich korzyści, które nie wiadomo gdzie nas poprowadzą.

Po czterech latach rządów, uważam że to najbardziej znienawidzony, korupcjogenny, kłamliwy oraz antykapitalistyczny rząd Polski od 1944r. czyli od manifestu PKWN. Bo w PRLu, Polska coś znaczyła w bloku wschodnim.
Co z tego że mamy 500+ i inne pierdoły+ jak nikt na świecie nie traktuje nas poważnie.
Cofamy się od świata i szukamy wrogów nie tylko za granicą ale i w Polsce.
  • Odpowiedz
@TragiKomediant: Reglamentowane, własne związki zawodowe. To było już w PRLu. Paradoks polega na tym, że dziś to chyba OPZZ czy tam to co z tego zostało jest bliżej tego jak związek wygląda w normalnym kraju niż Solidarność. Smutne.
  • Odpowiedz
WilecSrylec 39 min. temu 0

@TragiKomediant: Odbiegając do całej sytuacji to strajk przed maturami to największe #!$%@?ństwo jakie tylko mogli zrobić. Oby #!$%@? dostali.


@WilecSrylec: Gdybym był szefem związku zrobiłbym dokladnie to samo. Tu chodzi o skutecznosc, a nie skrupuły.
Gdybym był rodzicem nie chciałbym, żeby moje dzieci były uczone przez ludzi zarabiających mniej niż na kasie w Lidlu.
  • Odpowiedz
Niepodważalnym faktem jest, że jej szef - Piotr Duda to po prostu nieformalny, ale jak najbardziej realny polityk PiSu.


@TragiKomediant: Osoba co ocenia innych bazuje na gazeta.pl. Przypominam, Duda obecnie wsadza widelec w oko PIS. Po co ta twoja tragikomedia? Może opierajmy się na faktach.
  • Odpowiedz
@TragiKomediant: Gdybym był rodzicem nie chciałbym też, żeby moje dzieci uczyli ludzie, którzy po raz kolejny udowadniają, że ich wykształcenie mają w głębokim poważaniu, byle odbębnić swoje, na po więcej zapraszamy na korki 50zł/h.
  • Odpowiedz
Gdybym był rodzicem nie chciałbym, żeby moje dzieci były uczone przez ludzi zarabiających mniej niż na kasie w Lidlu.


@TragiKomediant: Niestety, nasze dzieci uczą najsłabsi absolwenci studiów, ludzie którzy wybierali łatwe opcje po maturze albo po studiach nie znajdywali pracy w swoim zawodzie. Nauczycielami zostawali wiedząc, że są tam małe zarobki. Część dlatego, że mało sie pracuje i mieć czas na własną rodzinę.
Podniesienie zarobków nie podniesie poziomu nauczycieli- no
  • Odpowiedz
@PC86: @WilecSrylec: nie wiem, czy wiecie, ale oprócz pieniędzy drugim najmocniejszym punktem ich postulatów jest zmiana podstawy programowej, która teraz przypomina komunistyczną, której to uczył się za młodu Jarek. Więc nie tylko o kasę walcza. I ja np. wolałbym, aby moje dzieci chodziły do szkoły, gdzie zaczynają uczyć młodzi nauczyciele z pasją, a tacy będa to pierdzielić za 2k pln netto
  • Odpowiedz
człowieku co ty pieprzysz????????????


@maruu: Chociażby ostatni tydzień. Ale sposób w jaki się wyrażasz nie mogę cię traktować poważnie i unikam takich osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TragiKomediant: wszystko spoko, poza

Piotr Duda zazdrosny o Broniarza, który potrafił poderwać ludzi


nie dokładajmy temu panu, zasług. Jest twarzą ZNP, ale nie jest postacią za którą nauczyciele idą. Zwłaszcza po wypowiedziach o "orężu promocji do następnej klasy"
  • Odpowiedz