Wpis z mikrobloga

Czytając że ktoś lubi #rozowepaski typu #goth zastanawiam się, czy jest świadom o czym pisze. Gothka bowiem nie jest instagramowymi makijażami w odcieniach szarości. To trupi #makijaz z ostrym artystycznie niedbałym eyelinerem. Kilogramy pudru i podkład bledszy niż Boni na widok Korwina. Kości policzkowe konturowane ciemnym cieniem do powiek tak ostro, że po jej czaszkę zleciałyby się wszystkie Predatory z okolicy. Brwi zgolone i rysowane eyelinerem, lub krzaczaste jak u Bela Lugosi w Draculi. Perfumy to często przywodząca na myśl wilgotną cmentarną ziemię orientalna paczula. Bielizna to raczej podarte pięć warstw rajstop niż jedwabne pończochy. Strój bardziej przypomina trumienny całun zmiksowany z akcesoriami BDSM niż wiktoriańskie falbany i ekscesy.

Tak więc jeśli nie taki masz obraz przed oczyma, gdy mówisz i piszesz, że lubisz gotki, to lepiej się zastanów.

#predator #korwin #boni #nekrofilia #wampir #perfumy #instagram #ladnapani #coldwave #punk #deathrock #newwave #muzyka
y.....o - Czytając że ktoś lubi #rozowepaski typu #goth zastanawiam się, czy jest świ...

źródło: comment_7ktR756kfkWEoLmK8LAwwBxtYSS67Lo7.jpg

Pobierz
  • 18
@yamnichek_pyesio:
Mówisz BDSM? ;) Ujdzie. Nie moja ulubiona stylówa, ale jakoś ujdzie. Pod warunkiem, że czysta i zadbana. U młodych wiadomo, każda stylówa jest okazją, żeby chodzić brudnym ;) Jak kiedyś punki i metale. Stąd nazwa "brudasy". Ale to uogólnienie. Jak komuś brzydnie singlowanie, to zaczyna się myć i chodzić w czystym. Może być podarte, ale czyste.
@yamnichek_pyesio:
Mówisz BDSM? ;) Ujdzie. Nie moja ulubiona stylówa, ale jakoś ujdzie. Pod warunkiem, że czysta i zadbana. U młodych wiadomo, każda stylówa jest okazją, żeby chodzić brudnym ;) Jak kiedyś punki i metale. Stąd nazwa "brudasy". Ale to uogólnienie. Jak komuś brzydnie singlowanie, to zaczyna się myć i chodzić w czystym. Może być podarte, ale czyste.
@yamnichek_pyesio:
Mówisz BDSM? ;) Ujdzie. Nie moja ulubiona stylówa, ale jakoś ujdzie. Pod warunkiem, że czysta i zadbana. U młodych wiadomo, każda stylówa jest okazją, żeby chodzić brudnym ;) Jak kiedyś punki i metale. Stąd nazwa "brudasy". Ale to uogólnienie. Jak komuś brzydnie singlowanie, to zaczyna się myć i chodzić w czystym. Może być podarte, ale czyste.
Jest mimo wszystko bardzo wiele odmian gotów, więc nie każda będzie tak wyglądać ¯\(ツ)


@wespazjan: Jeśli nie wygląda jak nic z tego co opisałem, to albo jest "po cywilnemu", albo zabłądziła wśród subkultur (jak to fankom Symphonic Metalu, Evanescence, Closterkellera lub atencjuszkom z instagrama się zdarza) w 99 na 100 przypadków.
@wespazjan: Na cmentarną kostkę brukową, to żeś dokonał samozaorania tą grafiką.

Pomieszanie subkultur modowych i muzycznych często guzik ze sobą mających wspólnego i określenie ich razem totalnie z dupy terminem "goth". Środowisko od lat leje z tej grafiki.

Cyberzy to nie Goci. Słuchają Hellectro/Aggrtotech/IDM -a to pochodne industrialu i techno. Oba kierunki nie zahaczają o gothic rocka, chyba, że w mikroskopijnych ilościach, bo ktoś wykorzystał gdzieś sample z jakiegoś kawałka.

Steampunki
@yamnichek_pyesio: Dokładnie, zapomniałem napisać o tym wcześniej ale goth ewoluuje, jak zreszta inne subkultury i często bardziej dotyczy mody, niż muzyki. Uwazam, że nie ma w tym nic złego. Grafika nie jest idealna, ale dobrze obrazuje różnorodność stylów. Klasyczny goth, związany z gothic rockiem, cold wave to jedno, ogólna estetyka zebrana pod pojęciem goth to drugie.
Dokładnie, zapomniałem napisać o tym wcześniej ale goth ewoluuje, jak zreszta inne subkultury i często bardziej dotyczy mody, niż muzyki. Uwazam, że nie ma w tym nic złego.


@wespazjan: goth to muzyka. Mode jest gotycka wtedy gdy noszą ją goci i jest typowa dla nich. Jeśli nosi ją 3/4 instagramu które nie ma z muzyką gotycką nic wspólnego i praktycznie nikt ze sceny gotyckiej, to żadna z niej charakterystyka typowa gotha.