Wpis z mikrobloga

Mircy, żona chce odkurzacz automatyczny, więc oczywiście na mnie spadł wybór konkretnego modelu. Warto brać na przykład #irobot #roomba 980 albo #xiaomi S55? A może jakiś inny jest lepszy? Cena kompletnie nie jest dla mnie istotna, szukam dobrego sprzętu który będzie działał bezproblemowo. Powierzchnia jest płaska, z trudniejszych obiektów to stół + krzesła oraz mam jeden mały dywan ale taki włochaty i zastanawiam się czy takie coś się na nim nie zablokuje.
#odkurzacz
  • 25
@electroN: mam robota xiaomi 1gen i jestem mega zadowolony. Teraz już w oficjalnych dystrybucjach dostepny za okolo tysiaka.

podobno druga generacja lepiej sobie radzi z dywanami, ale nie liczyłbym na jakieś rewelacyjne ich odkurzanie. no ale przynajmniej po nich przejedzie. U mnie takich nie ma i tak. Mopowanie to bzudra a jak kupowałem to różnica była ~1000 vs 1600zł

Na pewno nie bierz tych co jeźdżą na oślep. Xiaomi odkurza po
@electroN: Do kolegi @hpiotrekh: dodam jedynie to, że mopowanie o kant tyłka rozbić. To jest wodotrysk i na to nie zwracaj uwagi, bo nie jest to warte dopłaty, a ten mop się tylko kurzy, brudzi i wymaga więcej roboty niż jest tego warty.
Moja lepsza połowa zadowolona, że odkurzacz jeździ i robi wszystko suche, a ona sama przejedzie jak trzeb ana mokro i jest zdecydowanie dokładniej.
I żadnych głupich urządzeń
mopowanie o kant tyłka rozbić


@Supaplex: O, to ważna informacja bo żonka się upiera że to fajne. @hpiotrekh: Żadne "głupie" odkurzacze nie wchodzą w grę bo mieszkanie jest dosyć "skomplikowane" i odkurzacz musi być sprytny. Zastanawiam się tylko na ile lepsze jest mapowanie powierzchni w roombie i czy jest to warte jej ceny. To będzie nasz pierwszy automatyczny odkurzacz więc chyba jednak wezmę na próbę xiaomi, bo prawie darmo, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Supaplex: jaki zestaw startowy? Jaki miesiąc? Tam przecież jest pełnoprawny komplet. Ja w ciągu roku tylko raz wszystko wymieniłem (filtr chyba dwa razy) a i tak ciągle są promocje, więc bez problemu można tanio dorwać.
@hpiotrekh: No wygląda naprawdę nieźle. A jak z obiektami typu krzesła i stół? Masz jakieś doświadczenie? Da toto radę tam wjechać i poodkurzać (zakładając że zmieści się prawie na styk)? Nie wiem czy się będzie nam chciało ogarniać krzesła przed odkurzaniem. Z założenia ma być to maksymalnie bezobsługowe.
Oki, ale ja mam prawie 180m2 powierzchni płaskiej :D

@Supaplex: Nasunęło mi się kolejne pytanie bo powierzchnia docelowo będzie podobna. Jak to jest z zarządzaniem energią, dajmy na to że po połowie powierzchni aku zdechnie, czy wtedy odkurzacz zjedzie na stację, doładuje i odkurzy potem resztę?
że po połowie powierzchni aku zdechnie, czy wtedy odkurzacz zjedzie na stację, doładuje i odkurzy potem resztę?


@electroN: Ja mam akurat dwa piętra i w sumie to na jednej baterii daje radę zrobić jedną część. Jeśli bateria się kończy to na bank wraca do stacji i nie przyuważyłem - ale zapewne dokańcza później.

Jakoś mnie to nie interesowało - czysto jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@electroN: jak trafi na przeszkodę to próbuje ja objezdzac. Jak się zmieści nawet na styk to da radę.
Jeden pokój zastawiony krześle. Nie dał rady pod nie wjechać to pojechał dalej. Stół widać objechany, łóżko pod spodem objechane, na zrzucie zawiesił się pod ławą XD
Jedyny problem mógłby być jakbyś miał powiedzmy 12 krzeseł przy stole i jakoś tam wjechał i nie miał jak latwo wyjechać. Ale tam to i ręcznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@electroN: o ile nie podniesie się go z ziemi (wtedy gubi pozycje) to wróci do bazy na ładowanie i do kończy z tego co mówią. Ja mam za mało żeby rozładować do zera.

@electroN: ok, faktycznie przy takim metrażu nieco szybciej się zuzyja części ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakbyś miał powiedzmy 12 krzeseł przy stole i jakoś tam wjechał

@hpiotrekh: Może nie 12, mam tylko 6, ale mimo to tworzy to niezły labirynt i ciekawy jestem czy się gdzieś tam nie zatnie. To ma być taki codzienny zbieracz kurzu i innych drobnych śmieci, wiadomo że i tak trzeba będzie raz na jakiś czas porządnie posprzątać ręcznie.
@electroN: na pewno byś wypracował z nim jakiś sposób na to, żeby albo to omijał, albo tam wjeżdżał bez utknięcia. No i w sumie to pewnie by wyjechał w końcu, tylko mało jazdy a dużo czasu. tak szczerze to po nim nie za bardzo trzeba nawet poprawiać. Oczywiście co jakiś czas na mokro trzeba, ale śmieci po sobie nie zostawia raczej.
@Godziu73: @hpiotrekh: @Supaplex: Dobra, bo temat schodzi na niewłaściwą drogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeszcze żona przeczyta i będę miał przesrane. Tak czy siak, dzięki panowie za odpowiedzi, znacznie rozjaśniliście mi sprawę. Ukra.. tfu.. Xiaomi będzie zapewne zakupione ( ͡° ͜ʖ ͡°)