Wpis z mikrobloga

Zdrowie cz. 2
#30dla20

Poprzedni wpis:
https://www.wykop.pl/wpis/40031067/poruszyl-mnie-bardzo-wczorajszy-wywiad-z-profesore/

10. Sen - nie mówię ile wam potrzeba, to się zmienia i każdy też potrzebuje inną ilość. Ale postarajcie się chociaż o 7 godzin dobrego snu. Nawet 6h efektywnego jest więcej warte jak 10 gównianego.
Z wierceniem w łóżku pomagam sobie:
- myślę o poprawnym oddychaniu
- robię oddychanie pudełkowe (które w sumie powinno nazywać się oddychaniem kwadratowym), googlajcie pudełkowe albo "box breathing"
- nie korzystam z telefonu w łóżku. Ja akurat telefon koło łóżka mam, bo problemu ze spaniem jako takiego nie mam, ale jeśli macie - kupcie budzik, a TELEFON NIE WCHODZI DO SYPIALNI, albo jak macie kawalerkę czy pokój to telefon leży daleko po za waszym zasięgiem.
No i warto mieć świeże powietrze i niższą niż normalnie temperaturę. Jak wam zimno to kołderka + skarpetki.
11. Trochę jeszcze o diecie - po 16 latach siedzenia mniej lub bardziej w dietetyce uważam, że indeks glikemiczny jest istotniejszy niż kaloryczność. Jedzcie rzeczy z niskim indeksem glikemicznym, a wszystko się samo ogarnie (diety dla cukrzyków, dieta paleo czy ketogeniczna (na której sam długo byłem))
12. Raz na tydzień, dwa... no dobra, chociaż raz w miesiącu wyjdźcie na spacer 2-4 godzinny spacer i uwaga - bez telefonu. Zostawcie go w domu, zostawcie tę smycz. Zobaczycie jak wolny i kreatywny potrafi być wasz umysł.
13. Wyłączcie powiadomienia w apkach. To są tylko rozpraszacze. No chyba, że macie apkę która monitoruje Life Banda czy wasza babcia żyje, to wtedy nie ;)
Ale obiecuję wam, że powiadomień z facebooka, whatsupa, insta, snapa nie potrzebujecie. Jak nie wejdziecie tam przez parę godzin nic nie stracicie, trust me.
14. Dla panów – masturbacja, temat tabu, ale trzeba poruszyć. Masturbacja obniża poziom testosteronu gdzieś na 5-6 dni, chociaż to nie to jest najgorsze. Najgorsze są wyrzuty dopaminowe, od których się uzależniacie (tak jak od hazardu, alkoholu czy grania w gierki).
Wasz małpi móżdżek jest bardziej ogarnięty niż wasza świadomość, więc doskonale wie, że dużo łatwiej otrzymać zadowolenie z rozkapturzenia mnicha niżeli zdania jakiegoś trudnego egzaminu czy podniesienia 150 kg w martwym.
Suma summarum, jednak najbardziej zadowoleni z siebie i pewni siebie stajemy się w momencie gdy udaje nam się pokonać trudne zadanie, męczenie kuca dzień w dzień sprawia, że brakuje nam motywacji do podejmowania wyzwać co skutkuje niezadowoleniem z samego siebie.

Pod cały esej zakładam tag: #30dla20

Może moje posty nie przemienią was ze smutnej żaby w chada 10/10, ale chociaż w wesołą żabę. Tego sobie i wam życzę.

Jeśli ktoś chce pogadać, bo ma pytania, jakiś problem lub po prostu chce pogadać o dupie maryni śmiało piszcie. Chętnie pomogę!

#przegryw #rozwojosobisty #zdrowie #30dla20 #wychodzimyzprzegrywu
Pobierz loczyn - Zdrowie cz. 2
#30dla20

Poprzedni wpis:
https://www.wykop.pl/wpis/400310...
źródło: comment_wUTb7DqkP9Hs5oeFCi5PfuBCfdp9HIOl.jpg
  • 5
nie dla propagandy żydków zacierających rączki, coby nam uprzykrzyć jeszcze bardziej gojowskie życie 8( ͡° ͜ʖ ͡°)8


@Dezyderat: ajwaj
----___
---| ,,, |
=======
8( ͡° ͜ʖ ͡°)8

Testosteron to nic, ale problemy z dopaminmą są 100x gorsze od niskiego teścia. No i teścia zawsze można sobie zaaplikować.