Wpis z mikrobloga

Dlaczego w internecie panują podwójne standardy?

Na steamie kiedyś widziałem że ktoś ma w nicku sierp i młot, steam nie widział nic złego.
Spróbowałem z ciekawości wstawić swastykę i magicznie nie można było tego zrobić.

Na Twitterze też od groma debili ma sierp i młot i nikt banów nie daje, już nie wspomnę grafiki skrajnie lewicowe.Założę się że na Twitterze i innych serwisach też mają zbanowana swastykę.

To jest chore.Skoro banują jeden to niech banują oba albo pozwolą wstawiać to kto chce.

#bekazlewactwa #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 18
@technojezus: Nie szanowny Panie. Sierp i młot, w przeciwieństwie do swastyki, ma znacznie szersze znaczenie i konotacje. To, że w Polsce wulgarny i pozbawiony jakiejkolwiek treści intelektualnej antykomunizm utożsamia ten symbol wyłącznie z totalitaryzmem, to raczej lokalny problem polityczny, który nikogo nie obchodzi. Tymczasem na całym świecie ma on znaczenie szersze konotacje i używany był (i bywa nadal) przez ruchy, czy organizacje, którym dalece do totalitaryzmu bądź autorytaryzmu. To jest mniej
@allende73: Gdzie ci krzyczę? Po prostu nie rozumiem takich podwójnych standardów.

A jeżeli myślisz że tylko w Polsce sierpień i młot czy ogólnie komunizm oznacza coś złego to się mylisz.

Zresztą nawet jak wstawisz swastykę pod kątem prostym która nie ma nic do nazizmu to i tak nie wstawisz.

To że w mediach też niezachętnie banują wszelkiego rodzaju profile/organizacje skrajne lewicowe, za to skrajnie prawicowe to z automatu praktycznie to też
@technojezus: Odnośnie Stalina - to już jest problem.

Co do reszty, opowiadasz bajki. Po pierwsze, wskaż jakiekolwiek badania, które by potwierdzały, iż skrajnie prawicowe profile są z automatu banowane. Nie są, chociaż faktycznie jeżeli spojrzymy na FB to polityka jest zależna od kraju (np. w Wielkiej Brytanii lewica ma ogromne problemy z banami, nie zaś prawica, podobnie jak z inwigilacją przez służby). Po drugie, tu nie ma podwójnych standardów. Skrajna lewica
lewica ze swej natury nie stwarza zagrożenia w postaci pragnienia wykluczenia, zmarginalizowania, pozbycia się, represjonowania, czy wymordowania określonych grup ludzkich. Skrajna prawica często się z tym nie kryje, podobnie jak odwoływaniem się do zamordyzmu jako takiego.


@allende73: xDDDD

No pewnie!
Mordy księży i innych osób związanych z kosciolem przez lewicę podczas wojny domowej w Hiszpanii to nic.
Antifa i inne gowna skrajnie lewicowe tłuką ludzi o odmiennych poglądach zupełnie jak platfusy
@technojezus: #!$%@?! Ten przeciętny lewicowiec to jakiś cholerny potwór!
Ale czarne słońce w białym okręgu na czerwonym tle wiadomo jak się kojarzy, najmniejsza możliwa modyfikacja aby uszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co tutaj masz na myśli? Wysłałem ci ,,słońce''


@technojezus: Mam na myśli czarne słońce w białym okręgu na czerwonym.
To nie takie jak wysłałeś, w sumie nie wiem po co mi je pokazywałeś, skoro wyraziłem się, wydaje mi się, dość jasno. Dużo częściej w takiej wersji kolorystycznej występuje krzyż celtycki, konotacje są jasne wtedy.