Wpis z mikrobloga

  • 0
Mam taki problem z moim gruzem.
Prawa strona siedzi mi 1.5-2cm niżej niz lewa strona samochodu. Dodatkowo wczoraj mierząc ile mam od felgi do błotnika wychodzi mi, że lewy tył około 18mm a prawy tył około 25mm. Przód to samo - jakieś dziwne liczby (lewa 15mm a prawa 22mm).
Wszystko mierzone na równym podłożu.

Sprężyny wygladaja ok. Czy to, że są różne odległości od felgi do błotnika może być związane z tym, że auto stoi 2cm niżej na prawą stronę?
#motoryzacja #bmw #e46 #bmwe46
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@czarny_i_zly sprawdzę jak wjade na kanał w najbliższym czasie. Czy jeśli nawet jakaś sprężyna będzie walnięta czy to może mieć wpływ na to, że mam różne odległości felgi do rantu błotnika?

Jeśli będzie jakaś sprężyna walnięta to wymienię wszystkie cztery.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@czarny_i_zly chodzi mi o odległość felgi od błotnika jesi chodzi o dobór dystansow. Chcę odsunąć felgi od piasty żeby były na równo z błotnikami. Lecz też wychodzą mi różne liczby. Tak jakby prawa strona była bardziej schowana do środka.
  • Odpowiedz
@Slash_: Najpierw sprawdź sprężyny. Jeśli są całe, poszukaj oznaczeń kolorami na nich (może ktoś wcześniej zmienił jedną, bo pękła, i założył od innej wersji silnikowej czy np. z kombi do sedana). Jeżeli sprężyny są całe, amortyzatory sprawne, sprawdź geometrię - może komuś nie wyszedł bok i wahacz czy mocowanie piasty jest zgięte.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@czarny_i_zly czy oznaczenia muszą być wszystkie te same? (chodzi mi o ilość kresek?)
Bo patrzyłem na 3 sprężyny :
-lewy przód żółty 3 kreski
- prawy tył żółty 2 kreski
- prawy przód żółty 1 kreska
  • Odpowiedz