Wpis z mikrobloga

  • 1445
Pierwsze sadzonki papryki wykiełkował więc robię pierwsze #rozdajo w tym roku. W środę wieczorem wylosuje jedną osobę która wygra sadzonkę Caroliny Reaper (HP22B) jednej z najostrzejszych papryk na świecie. A tym co się nie uda a chcieli by mieć tego potwora u siebie w ogrodku zapraszam do zakupu, link w komentarzu. Wyplusujcie to wysogo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rembrant - Pierwsze sadzonki papryki wykiełkował więc robię pierwsze #rozdajo w tym r...

źródło: comment_yNjsGbRyQSLjIm6tY8c2DQFHCiYlkQw7.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@Rembrant: plusuję, bo fajny pomysł, ale nie chcę tego xd naprawdę ktoś jest w stanie zjeść to? Tzn. ja lubię pikantne rzeczy i jem ostre papryczki, ale nie wyobrażam sobie tego bólu przy jedzeniu tej.
  • Odpowiedz
@itolek100: jak nie dostaniesz spleśniałych nasion to kiełkowalność jest spokojnie powyżej 50%
Ale zaczął bym od czegoś łatwiejszego bo Karolina to jednak wybredna cholera jest. Miałem jeden krzaczek trzy lata i ani jednej papryki nie dostałem, a stojące obok Red Sawiny były obsiane owocami.
  • Odpowiedz
@itolek100: zależy ile masz doniczek, im więcej tym lepiej :)

z jedną Chinise i z jedną Aunum przynajmniej

z tych pierwszych najłatwiej o jakiekolwiek Habanero - ładne wielkie liście mają, owoce po wybarwieniu także, zdrowe osiągają tak głęboki zielony kolor liści że wyglądają jak by były sztuczne (i owoce są fajnie ostre)

z aunum bym polecał na przykład Jalapeno albo Cayene bo nasiona dostaniesz nawet w markecie, w naszym klimacie rosną
  • Odpowiedz