Wpis z mikrobloga

Jestem pod wrażeniem tego co robią Ukraińcy ze swoim krajem.

- 2005 Pomarańczowa rewolucja przeciw wynikom wyborów, wedle których prezydentem zostaje Janukowycz, którego ludzie nie chcą. Wybory powtórzone, prezydentem zostaje Juszczenko.

- 2010 a jednak wolimy przestępce i korupcjoniste Janukowycza, jego wybierzemy na prezydenta, sory za zamieszanie XD

- 2014 Euromajdan, Janukowycz jednak #!$%@?, wolimy wytworce czekolady na prezydenta XD

- 2019, cukiernik niech #!$%@?, wolimy aktora, śmieszny jest, będzie lepszy XD

#!$%@? że wojna w dwóch obwodach, komik to jest to czego potrzebujemy XDDD

Ukraina to taki Ferdynand Kiepski Europy, co chwila nowy #!$%@? pomysł żeby się dorobić i każdy widzi, że to jest #!$%@? tylko nie on sam.

#ukraina #wybory
  • 77
  • Odpowiedz
Nie wiem czy nie głosi - nie interesuję się tak ukraińską polityką aby słuchać co mówi. Wydaje mi się pod tym względem wiele się od nich nie różnimy.


Czyli nie wiesz, ale masz pogląd :) A ja się trochę zainteresowałem i o tym napisałem. Różnimy się. U nas są debaty, są hasła, jakieś programy wyborcze mniej lub bardziej z dupy. Tam nie ma. Nie mamy też 30 tzw. kandydatów technicznych, którzy startują
  • Odpowiedz
Czyli nie wiesz, ale masz pogląd :) A ja się trochę zainteresowałem i o tym napisałem. Różnimy się.


@zarowka12: No spoko. Ja widzę nadal podobieństwa do Polski - może sprzed lat ale podobieństwa są. A już szczególnie jak przenieść się na grunt wyborów w miastach gdzie wygrywa np. trener piłkarzy ręcznych bo jej znany. Oni w zasadzie dopiero teraz zaczynają myśleć samodzielnie jako państwo. Nie zawsze im to wychodzi.

U
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Niestety to jest kraj, w którym raz, że nigdy nie było większej, decydującej grupy prawdziwych, własnych elit. My pod tym względem w stosunku do nich wypadamy bardzo przyzwoicie. A z drugiej strony nie jest to jakieś społeczeństwo o dużej tradycji egalitaryzmu, gdzie potomkowie prostych ludzi niczym w jakiejś Finlandii, czy Norwegii maja w sobie coś takiego, że potrafią tworzyć nowoczesne społeczeństwo. To chyba Białorusini mają większe predyspozycje do tego.
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Ta Ukraińcy, przecież to rozgrywki agentury, tam ludzie mają mało do gadania...


Otóż to. Jeśli ktoś wierzy w spontaniczność Majdanu, Janukowicza- patriotę czy zbawcę narodu Poroszenkę to gratuluję. Ukraina jest rozgrywana z obu stron z powodzeniem od dawna. A, że Ukraińcy mają jeszcze bardziej "wschodnią" mentalność od nas to tak się kręci...
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: zawsze mi to przypomina stary żarcik:

Po roku od wyborów do ukraińskiego deputowanego dzwonią z księgowości:
- Nie podaliście jeszcze numeru rachunku bankowego do przelewu diet i wynagrodzenia.
- A to mnie się jeszcze dieta i wynagrodzenie należą? Myślałem, że daliście przycisk do głosowania, a dalej radź sobie, jak potrafisz.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: bo ludzie wyrośli z wykopu, a nowe pokolenie to nowe #!$%@?, zapewne dzisiaj żałują że głosowali na pis debili

trzeba po prostu zrobić raz a dobrze podsumowanie tych pajaców i puszczać przed wyborami w obieg, albo zdelegalizować ten syf w #!$%@?
  • Odpowiedz
odstawiając na bok poglądy, ja nie rozumiem czemu tak ciężko o to by ludzie z pisu i z platformy którym naprawdę zależy sprzeciwili się temu co robią obie partie... nagłaśniali sprawy itd. itp. nawoływali u siebie do tego by trzymać za pysk liderów itp. :C nasi politycy to gówno a obywatele to rzygi i szczyny wymieszane razem, jak można własny kraj doprowadzić do takiego syfu jaki mamy?
  • Odpowiedz